ελληνική μουσική
    526 online   ·  210.905 μέλη

    Εντυπώσεις και Παρατηρήσεις

    Matze
    20.08.2004, 20:10
    Αποφάσισα να γράψω κάποιες σκέψεις που μου δημιουργήθηκαν την πρώτη φορά που ανακάλυψα την ιστοσελίδα σας! Θεωρώ τον εαυτό μου προνομιούχο που συνέβη αυτό,αν και τυχαία.
    Η πρώτη εντύπωση ήταν-και παραμένει πολύ θετική-γι'αυτό και θα ήθελα να σας επαινέσω για αυτήν την καταπληκτική δουλειά σας(πιστεύω ότι το έχουν κάνει πολλοί αυτό μέχρι τώρα). Συγχαρητήρια λοιπόν, η προσπάθειά σας είναι πραγματικά αξιόλογη! Ελπίζω να συνεχιστεί με ακόμη μεγαλύτερη θέληση και φυσικά αγάπη για τη μουσική!
    Χωρίς να θέλω να σας κουράσω άλλο με διθυραμβικά σχόλια-είμαι σίγουρος ότι έχετε ακούσει πολλά και διάφορα από πολλούς και διάφορους-επιθυμώ να κάνω κάποιες παρατηρήσεις.
    1)Η πρώτη αφορά το μαύρο φόντο της ιστοσελίδας, το οποίο προσωπικά δε μου αρέσει. Θα προτιμούσα κάτι ποιο φωτεινό, κάποιο άλλο ζωντανό χρώμα που θα προδιαθέτει τον επισκέπτη θετικά, χωρίς αυτό να σημαίνει πως τα υπόλοιπα θέματα που εμφανίζονται δεν είναι ενδιαφέροντα. Κάποιο άλλο χρώμα όμως θα έδινε ένα διαφορετικό "τόνο" σε αυτό που έχετε δημιουργήσει.
    2)Η δεύτερη σχετίζεται με το κυλιόμενο μύνημα επονομαζόμενο "τελευταία νέα από την apn.gr...". Ενώ στην αρχή εμφανιζόταν σωστά, στη συνέχεια άρχισε να παρουσιάζει προβλήματα-ακόμα και τώρα,καθώς παρουσιάζεται ορισμένες φορές διπλό ή δυσδιάκριτο. Ίσως το πρόβλημα να μην βρίσκεται στην ιστοσελίδα αλλά στον υπολογιστή μου. Νομίζω όμως ότι δεν είμαι ο μόνος στον οποίο συμβαίνει αυτό.
    Αυτές ήταν λοιπόν οι πρώτες μου σκέψεις που αφορούν την ιστοσελίδα σας. Για οτιδήποτε άλλο θελήσω να σας εκφράσω να είστε σίγουροι ότι θα το κάνω με μεγάλη ευχαρίστηση. Άλλωστε ήρθα εδώ για να μείνω!!! Προς το παρόν σας χαιρετώ και σας ευχαριστώ για όσα προσφέρετε σε όσους αγαπούν την καλή μουσική και όχι μόνο...
    Σημείωση:Αν και δε μου αρέσει να μιλάω στον πληθυντικό-το θεωρώ κάπως ψυχρό και απρόσωπο-αυτό όμως έγινε εξαιτίας της άγνοιάς μου σχετικά με τον παραλήπτη. Η διόρθωση την επόμενη φορά!

    jorge
    23.08.2004, 10:49
    Matze καλωσήρθες και ευχαριστούμε για τα καλά λόγια, αλλά και τις παρατηρήσεις σου

    Σχετικά με τις ειδήσεις του apn, έχεις δίκιο πως παρουσιάζει μερικές φορές κάποια μικροπροβληματάκια. Αυτό δεν γίνεται σε όλους τους υπολογιστές και παρουσιάζεται σε αυτούς που έχουν "προβληματική" java. Εμείς πάντως θα ενημερώσουμε τους συνεργάτες μας στο apn, μια και είναι δικός τους ο κώδικας που εμφανίζει τις ειδήσεις.

    Όσον αφορά τα αστέρια του background προτείνω να το δεις με λίγο πιο ...χαλαρή διάθεση... να νιώσεις πως το site βρίσκεται σε κάποιον πλανήτη, σε κάποιον παράδεισο (heaven) ίσως... και πίσω φαίνονται τα υπόλοιπα αστέρια... ή μπορείς να νιώθεις πως όλοι μας, τα μέλη του MusicHeaven, βρισκόμαστε πολύ μακριά από εδώ που είμαστε...
    στον ...κόσμο μας


    Matze
    27.08.2004, 15:51
    Ωραία λοιπόν! Θέλω να ευχηθώ σε όλους καλό ταξίδι στον απέραντο κόσμο της μουσικής με όχημα την αγάπη και την ατελείωτη διάθεσή μας για διασκέδαση! Καλό ταξίδι μας και αέρας στα πανιά μας... Καλή αντάμωση κάπου εκεί μακριά!!!
    afro
    20.02.2005, 00:47
    Λοιπον καταρχας θαθελα να πω και εγω οτι μια χαρα τις βρισκω τις αλλαγες γιατι ειχα καμποσο καιρο να μπω και οντως υπηρξαν αξιολογες αλλαγες αλλαγες ομως ας μου εξηγησει καποιος τι σημαινει αραγε σε προσαρμογη... που εμφανιζεται στην αρχη . Αυτα και καλη δυναμη...
    gate
    20.02.2005, 01:03
    Afro μου, σημαίνει απλώς ότι βρίσκεσαι σε καλό δρόμο...
    Έχεις αρχίσει να εθίζεσαι στο site και..., αν σιγά σιγά γίνεις ακόμα πιο ενεργό μέλος (με περισσότερα μηνύματα στο forum), τότε θα δεις δίπλα στο ονοματάκι σου να γράφει πλέον "τακτικό" ή και "βασικό" - αργότερα - μέλος, αντί "στην προσαρμογή"...

    "Η ζωή χωρίς μουσική θα ήταν ένα σφάλμα..." Νίτσε


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: gate on 20-02-2005 01:04 ]
    afro
    20.02.2005, 01:36
    Ευχαριστω gate για αλλη μια φορα οπως και στην πολυ αρχη μου με διαφωτισες και θελω να σου πω πως αν και δε πολυκαθομαι λογω υποχρεωσεων στον υπολογιστη οντως το site ειναι ο μονος λογος που με τραβαει στην οθονη και πιστεψε με δε τα πολυκαταφερνω με τους υπολογιστες αλλα εμενα ειναι τα ενδιαφεροντα μου..
    hamenos
    20.02.2005, 12:15
    το μόνο ελληνικό site που αφιερώνω χρόνο! Παράδεισος!
    KicKAnGeL
    18.05.2005, 17:46
    Ωραία η αλλαγή μετά από την αποστολή μηνύματος στο forum!!! Ιδικά το «Αυτό το γνωρίζατε?» Ενδιαφέρον πληροφορίουλες!


    maroulaki_321
    19.05.2006, 01:25
    Φοβερό. Είμαι μέλος του ΜΗ κανα δίμηνο και μπαίνω σχεδόν καθημερινά. Και ακομα...δεν εχω ανακλυψει πλήρως τις δυνατότητες της πρώτης σελίδας!!! Δεν εχει μείνει η παραμικρή γωνιά της ανεκμετάλλευτη!!! Μερικοί παραπονιούνται οτι ειναι παραμορφωμένη κλπ, εμένα μου φαίνεται ευχρηστη, τα χω όλα μ'ενα κλικ, αλλα τα πάντα όμως!!!
    Μ'αρέσει