ελληνική μουσική
    246 online   ·  210.899 μέλη

    Λάφυρα απο συναυλίες

    musichell
    16.09.2008, 12:34

    εχετε πιασει πενα,μπακετα,μπλουζα,εχετε κλεψει την κιθαρα των iron maiden?τι λαφυρα εχετε απο συναυλιες?

    εγω εχω μπακετα απο dead soul tribe,,μονο αυτο,,,,επισης σε μια συναυλια παλια,thrash μαλλον δεν θυμαμαι,,εσκυψα να πιασω αυτο που πεταξε ενας απο το συγκροτημα,δεν ξερω τι ηταν,μαλλον καμια πενα και αντι να την βρω εχασα το ρολοι μου....επισης αλλες φορες αντι για πενα εχω βρει μεσα στον γενικο χαμο λαστιχακια για τα μαλλια και κερματα{κατι ειναι κι αυτο...}{#emotions_dlg.happycrazy}

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 16-09-2008 12:59 ]


    kwstasagas
    16.09.2008, 14:30

    Στη συναυλία των EDGAR BROUGHTON BAND στο Μόναχο, και συγκεκριμένα στο μικρούλι υπόγειο μπαράκι TITANIC CITY, ήμουν μπροστά - μπροστά και .... εντόπισα κολλημένο σε ένα ηχείο ένα χαρτί όπου ήταν γραμμένο, με μαρκαδόρο, το πρόγραμμα της συναυλίας !!!! Στο τέλος της συναυλίας, πριν αντιληφθεί κάποιος από τους Γερμανούς θαμώνες την ύπαρξη αυτού του χαρτιού, το ξεκόλλησα και άρπαξα μάνι - μάνι !!! Επίσης, το έδωσα και στον γερόλυκο EDGAR BROUGHTON να μού το υπογράψει !!! Μάλιστα κάποιοι από τους Γερμανούς θαμώνες μού ζήτησαν να ξεδιπλώσω το χαρτί για να το φωτογραφήσουν με τα κινητά τους !!!! {εμ, τόσο ταξίδι έκανα για να δω αυτήν την πολύ - πολύ αγαπημένη μου μπάντα, δεν δικαιούμουν ένα λάφυρο ?????} {#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.biggrin}{#emotions_dlg.biggrin} 

     

    [και τώρα .... επιτρέψατέ μου να σάς κεράσω μερικές γερμανικές βαρελίσιες {#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}..... Βλέπετε, το ποστ μου με έκανε και θυμήθηκα τους Γερμανούς θαμώνες του Titanic City με τα τεράστια αφρισμένα μπυροπότηρα στο χέρι ...... ] .......

     


    -----------------
    Goin' through pages and lookin' down lines and lines ... [UFO - Space Child]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kwstasagas στις 16-09-2008 14:35 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kwstasagas στις 16-09-2008 14:36 ]


    rory166
    16.09.2008, 15:25

    εγω τα μονα λαφυρα που ειχα ποτε ηταν μελανιες,γρατζουνιες και αποκοματα εισητηριων{#emotions_dlg.clap}


    CROSS
    16.09.2008, 15:42

    Αποκόμματα εισητηρίων!!είναι πολύ σημαντικό λάφυρο(κι ας φαίνεται αστείο)και προγράμματα συναυλιών!{#emotions_dlg.yes}


    -----------------
    http://encoremusiceducation.blogspot.com/

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : CROSS στις 16-09-2008 15:42 ]


    Xrononaytis
    16.09.2008, 18:33

    Μπακετα απο τους Stratovarius στο Ροδον αναμεσα απο πολυ σπροχιδι .


    jacamar
    17.09.2008, 10:19

    πένες πολλές πένες απο διαφόρους.....πολυ πατημα για να τις μαζέψω....!

    το προγραμμα απο συναυλια των saturnus και μιση μπακετα απο scorpions....!!!{#emotions_dlg.rockon}


    SouLRocK
    17.09.2008, 11:13

    Χα... ωραίο topic... εκτός απο ξύλο,σπρωξίδι κτλ. -και τα αποκομματα εισιτιριων που κρατάω- το μόνο που έχω είναι μια μπακετα απο τον -πρωην- ντράμερ των blind guardian από την συναυλία τους στην Αθήνα το 2003! {#emotions_dlg.beer}


    rory166
    17.09.2008, 13:06

    αα καπου πρεπει να εχω ακομα και μπακετα του spotlight dancer{#emotions_dlg.biggrin}


    nowaveband
    17.09.2008, 13:19

    poly wraio topic!kai egw exw ena lafiro oxi tpt idiaitero....apla tin kithara twn maiden pou xathike prosfata


    Corny-Movie-Scene
    18.09.2008, 16:51

    Μπαγκέτες απο Dead Soul Tribe και Theater of Tragedy.

    Μισή Stratocaster απο τους Are You Experienced? (J.Hendrix και Robin Trower Tribute Band που είναι και το αγαπημένο μου λάφυρο...) Καμμένη εννοείτε..(τι tribute band θα ήταν αν δεν την έκαιγε..!?) Σε όλο το live έπαιζε με μια "γαλατί" με αρχαίο/σπασμένο βερνίκι οπότε και υποθέτω αρχαία αλλά στο encore βγήκε ο "Mitsos" και εκτέλεσε μια κόκκινη...{#emotions_dlg.yes}

    Πένα απο Black Sabbath (που είναι και το πιο βαρύτιμο λάφυρο στο σπίτι μου...) {#emotions_dlg.yes}

    και άλλες δύο μπαγκέτες για τις οποίες δεν είμαι σίγουρος (Τρύπες η μια και...???)

     


    sitzoune81
    18.09.2008, 20:17

    Ελπίζω να πάρω ως λάφυρο το κιλοτάκι της Madonna απ' την επερχόμενη συναυλία της στο Ο.Α.Κ.Α. .......

    Βρε λες?!?!.....{#emotions_dlg.thumbup}{#emotions_dlg.biggrin}


    Tropaiatissa
    20.09.2008, 03:57

    και αφίσες φυσικά! μην τις ξεχνάμε! έχουμε ανέβει σε κολώνες και κολώνες... :P ;)


    Agaph4you
    20.09.2008, 14:12

    Στη συναυλία Scorpions το 1007 πέταξαν τα ... πώς τα λένε ...

    Αυτά καλέ που παίζουν τα drums ... έλα καλέ ... δεν θυμάμαι το όνομά τους ...

     


    sitzoune81
    20.09.2008, 16:05

    Παράθεση:

    Το μέλος Agaph4you στις 20-09-2008 στις 14:12 έγραψε...

    Στη συναυλία Scorpions το 1007 πέταξαν τα ... πώς τα λένε ...


    Δίκιο είχα όταν έλεγα πως είναι δεινόσαυροι αυτοι....


    sea_like_eyes
    20.09.2008, 16:11

    Παράθεση:

    Το μέλος sitzoune81 στις 20-09-2008 στις 16:05 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Agaph4you στις 20-09-2008 στις 14:12 έγραψε...

    Στη συναυλία Scorpions το 1007 πέταξαν τα ... πώς τα λένε ...


    Δίκιο είχα όταν έλεγα πως είναι δεινόσαυροι αυτοι....



    βρυκολακεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς . . . αΧΧααΧΑχααχ


    PHILIPPOSSM
    20.09.2008, 16:14

    Παράθεση:

    πώς τα λένε ...

    Αυτά καλέ που παίζουν τα drums ... έλα καλέ ... δεν θυμάμαι το όνομά τους ...

     



    Κλαριά  εκεινα τα χρονια κλαριά τα λέγανε


    mad-prophet
    28.09.2008, 22:55

    τελευταια_συναυλια_επι_ελληνικου_εδαφους_στο_αγρινιο,και_μια_απ_τις_τελευταιες_της_καριερας_

    τους..DEAD-MOON!!!εχουν_αναψει_ενα_μεγαλο_πρασινο_κερι_που_ειναι_κολλημενο

    πανω_σε_ενα_μπουκαλι_τζακ_ντανιελς_πανω_στα_ντραμς.ειναι_αναμενο_σε_ολη_διαρκεια

    της_συναυλιας_,οταν_η_μπαντα_τελικα_χεστηκε_στα_ξιδια_και_σταματησε_το_εσβυσα_και

    το_πηρα_σπιτι..γαμω_τα_live...και_ιστορικο_πλεον...


    sea_like_eyes
    29.09.2008, 01:31

    Παράθεση:

    Το μέλος mad-prophet στις 28-09-2008 στις 22:55 έγραψε...

    τελευταια_συναυλια_επι_ελληνικου_εδαφους_στο_αγρινιο,και_μια_απ_τις_τελευταιες_της_καριερας_

    τους..DEAD-MOON!!!εχουν_αναψει_ενα_μεγαλο_πρασινο_κερι_που_ειναι_κολλημενο

    πανω_σε_ενα_μπουκαλι_τζακ_ντανιελς_πανω_στα_ντραμς.ειναι_αναμενο_σε_ολη_διαρκεια

    της_συναυλιας_,οταν_η_μπαντα_τελικα_χεστηκε_στα_ξιδια_και_σταματησε_το_εσβυσα_και

    το_πηρα_σπιτι..γαμω_τα_live...και_ιστορικο_πλεον...



     

    εεεε...ειδα μερικα videaaa . . . και επαθα ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ μου . . . τελος !!!!


    Jimi
    29.09.2008, 14:02

    Χμμ... όχι κάτι ιδιαίτερο. Έχω μια γόπα του Ανεστόπουλου από ένα live των Διάφανων Κρίνων. Όχι ότι είμαι κάνας πορωμένος βέβαια (σαν κάτι απροσάρμοστα 15χρονα που κάνουν λες και απαγγέλλουν τραγωδία στο Μέγαρο). Έτσι για την πλάκα την πήρα (πιφ)! Τη δίνω 300 ευρώ σε όποιον καμμένο ενδιαφέρεται (τιμή εκκίνησης )! {#emotions_dlg.happycrazy}


    stavrula
    30.09.2008, 12:03

    χαχαχα, μόνο 300 ευρώπουλα????

    εγώ αφίσες τσακίζω μόνο.. τα άλλα τα θεωρώ άτοπα {#emotions_dlg.tt2}