ελληνική μουσική
    475 online   ·  210.908 μέλη

    Ψάχνω sample-cd με ηλεκτρικές κιθάρες distortion

    Stelios_cy
    28.01.2005, 16:48
    Ψάχνω sample-cd με ηλεκτρικές κιθάρες distortion για AKAI, Giga, Halion ή Soundfont format. Ξέρει κάποιος κάτι καλό να μου προτείνει;
    Laviq27
    07.05.2005, 19:28
    Και γιατί δεν χρησιμοποιείς ένα με καθαρές κιθάρες και να τους βάλεις μετά distortion με κανα VST effect???

    όχι ΟΚ...δεν ξέρω για sample CD, αλλά έχω ακούσει πως το VST intrument Virtual Guitarist της Steinberg είναι πολύ καλό.

    Επίσης αν θες απλά κανα-δυο δείγματα υπάρχουν κάποια sites που προσφέρουν αρκετά δωρεάν δείγματα.
    Alkemist
    04.08.2005, 13:11
    Εγώ θα σου πρότεινα το vsti slayer2 της reFX που έχει και τα δικά του εφέ (Έιχα βρεί κάποτε κάποια πολύ μεγάλα και καλά vsti και samples για ηλεκτρικές κιθάρες αλλά δεν τα θυμάμαι και το slayer2 κάνει καλά τη δουλειά του εάν ξέρεις τί κάνεις).
    piterpiano
    08.09.2005, 18:26
    προφανως φιλε στελιο ασχολεισαι με synthesizers..

    μια πολυ καλη λυση ειναι τα cd που εχουν σαμπλαρισμενα δεδομενα(ηχους δηλαδη) με format ΑΚΑΙ.

    εγω εχω 5-6 τετοια και τa φορτωνω στο triton,βεβαια ειναι ηχοι περισσοτερο μεσογειακοι(ουτια,μπουζουκια,βιολια) και μεγαλης ορχηστρας,που εξομοιωνουν σχεδον τελεια τα πραγματικα

    το πιθανοτερο ειναι να υπαρχουν τετοια και για ηλεκτρικες κιθαρες που ζητας εσυ!!

    surf in the internet,GOOGLE IS YOUR FRIEND!!!
    Mystic
    09.09.2005, 06:29
    File peterpiano pou tha vro samples me kanoun oud ktl.. gia to es-motif?

    geo321
    11.03.2008, 19:25
    Για σαμπλερ ολα free εδω http://music.my-goo.net/[addsig]