ελληνική μουσική
    283 online   ·  210.899 μέλη

    Νεα μουσική ροκ εφημερίδα-RECORD

    musichell
    22.06.2010, 14:42

     

     

    http://record-gr.blogspot.com/2010/06/blog-post_21.html#

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     


    Gaidaros
    22.06.2010, 15:30

    Πολυ ενδιαφερον σιγουρα θα την αγορασω :D


    linkin-fan
    23.06.2010, 12:45
    κι εγώωω!!!
    clericofsteel
    26.06.2010, 04:01

    Kαλησπέρα παιδιά. Δεν έχω καμία πρόθεση ούτε να σας τα πρήξω ούτε κάτι άλλο. Είμαι μέλος της προσπάθειας της Record η οποία πραγματικά ξεκινάει από μια χούφτα τρελλούς που έτυχε να συναντηθούν να συμφωνήσουν και να κάνουν αυτό το εγχείρημα. Δεν είμαστε ούτε ειδήμονες, ούτε τίποτα και πάνω από ολα δεν διεκδικούμε κάτι το οποίο δεν μας ταιριάζει. Απλά αγαπάμε oλα τα παρακλάδια της rock και του heavy metal και φυσικά δεν γυρνάμε την πλάτη μας ούτε στα blues που από αυτά προήλθαν όλα. Eίμαστε άνθρωποι που έχουμε ο καθένας το δικό του μουσικό ταξίδι, αλλά όλα συναντιώνται στο ίδιο σταυροδρόμι...

     

    Έψαχνα έτσι να δω αν τι γίνεται με την εφημερίδα και είδα πως στο music heaven, στο οποιο στο παρελθόν έχω περάσει κάνονας 2-3 ποστ (δυστυχώς, καθώς παρακολουθώ έστω και σαν επισκέπτης) και αποφάσισα να παραθέσω το πρωτοσέλιδο του 2ου φυλλου που από σήμερα Σάββατο θα είναι στα περίπτερα, μιας και τα μέσα μας δεν είναι αρκετά για κάνουμε κάτι πιο μαζικό.

     

    Επίσης όποια Ελληνική μπάντα θέλει να προβάλει τη δουλειά της και να παρουσιαστεί μέσα από τις σελίδες μας μπορεί να μας αποστείλει ένα email στο record.gr@gmail.com και να είναι σίγουρο πως θα του απαντήσουμε ώστε να βοηθήσουμε όσο μπορούμε και αντέχουμε τις εγχώριες μπάντες.

    Επίσης ότι event τύχει και διοργανώσει κάποιος μην διστάσει να μας το κοινοποιήσει μέσω του ίδιου email.

     

    Ευχαριστώ πολύ.

     

     

     



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : clericofsteel στις 26-06-2010 04:02 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : clericofsteel στις 26-06-2010 04:04 ]


    επισυναπτόμενα: record2.jpg 
    music-zone
    27.06.2010, 17:37

    Διάβασα το πρώτο τέυχος και μπορώ να πώ ότι οι εντυπώσεις είναι πολύ καλές!

    Συνεχίστε έτσιSmile


    gjb94
    30.06.2010, 18:03

    Ενδιαφερον!!!!!!


    clericofsteel
    03.07.2010, 01:02

    To 3o φύλλο 3/7/2010

     

    Φυσικά εκτός από τον "METAL GOD" εγκαινιάσαμε στήλη παρουσίασης δίσκων από ελληνικές μπάντες, πέρα από τις συνεντεύξεις που έχουμε από το πρώτο φύλλο σε συγκροτήματα της χώρας μας από όλο το φάσμα του rock.

     

     





    επισυναπτόμενα: record3.jpg 
    clericofsteel
    10.07.2010, 01:32

    To τέταρτο φύλλο 10/07

     

     





    επισυναπτόμενα: 4.jpg 
    despinakontogianni
    11.07.2010, 02:55

    Μήπως να με βοηθούσατε με το πού θα την προμηθευτώ κι εγώ; Γιατί μάλλον τα περίπτερα του δήμου μου είναι ανενημέρωτα! Innocent


    clericofsteel
    11.07.2010, 03:57

    Παράθεση:

    Το μέλος despinakontogianni στις 11-07-2010 στις 02:55 έγραψε...

    Μήπως να με βοηθούσατε με το πού θα την προμηθευτώ κι εγώ; Γιατί μάλλον τα περίπτερα του δήμου μου είναι ανενημέρωτα! Innocent



     

    Mπορείς να δοκιμάσεις σε κεντρικά περίπτερα της περιοχής σου. Το καλύτερο πάντως είναι απλά να την ζητήσεις να στη φέρουν (ετσι και αλλιως δεν επιβαρυνονται με καποιο κοστος οι εφημεριδοπωλες). Δυστυχώς ως νέο έντυπο και ως νέοι άνθρωποι στο χώρο  υπάρχει ένα θέμα με τη σωστή διανομή το οποίο κυνηγάμε να το λύσουμε με τους πρακτορες και τους εφημεριδοπωλες.

     

     

     

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : clericofsteel στις 11-07-2010 04:00 ]


    despinakontogianni
    11.07.2010, 12:46

    Θα δοκιμάσω στα πολύ κεντρικά του Δήμου Αθηναίων, που 'ναι δίπλα! Γιατί οι Δαφνιώτες με κοίταζαν σαν εξωγήινη! {#emotions_dlg.walkman}

    Ευχαριστώ!