ελληνική μουσική
    519 online   ·  210.908 μέλη

    Απλα μια γνωμη για το κομματι μου!

    SATRIANI4EVER
    24.11.2010, 23:20

    Καλησπερα!Εκανα μια αποπειρα να ανεβασω ενα κομματι μου στο youtube και θα με ενδιεφερε πραγματικα η γνωμη σας γι 'αυτο!

    Θα το βρειτε στο 
    https://www.youtube.com/watch?v=lsoXzFM7ADU&feature=player_embeddedLink

    >

     

    Περιμενω την αποψη σας!!!!


    gkou
    25.11.2010, 14:08

    Καλησπέρα, άκουσα με προσοχή το κομμάτι σου. Έχω την εντύπωση όμως ότι θα του πήγαινε περισσότερο  ο αγγλικός στίχος. Η φωνή  είναι πολύ καλή, θα ήθελα να την ακούσω και σε κάτι αγγλόφωνο. Φιλικά, Γεωργία.


    SATRIANI4EVER
    25.11.2010, 16:13

    Σε ευχαριστω πολυ για την γνωμη σου!!!Πιστευω οτι σε ελληνικο στιχο αποδιδω πολυ καλυτερα, και μιας και που ειμαστε στην Ελλαδα δεν βρισκω τον λογο να γραψω στα Αγγλικα!Να σαι καλα και παλι!


    reteos
    25.11.2010, 16:25

    Eμένα μου αρέσει . Συμφωνώ SATRIANI4EVER

    για τα Ελληνικα .


    SATRIANI4EVER
    26.11.2010, 00:46

    Ευχαριστω πολυ!Κοιτα το θεμα με τον ξενο στιχο με ειχε επηρεασει και εμενα αλλα σκεφτηκα αυτο που απαντησα...Και πραγματικα ο μονος λογος για να γραψεις στα Αγγλικα ειναι για προοπτικη εξωτερικου...Πραγμα που δεν με ενδιαφερει!


    SakisKouroupos
    17.12.2010, 19:20

    Δεν ξέρω αν είναι το πρώτο σου κομμάτι ή όχι.Αυτό που έχω να σου πώ είναι ότι σαν σύνολο τραγουδιού είναι αρκετά καλό χρειάζονται όμως κάποιες "ρυθμίσεις" που είναι θέμα γνώσεων και μουσικής εμπειρίας. Η φωνή σου καλή στο στυλ που πρέπει όμως, πρόσεχε μήν την επιρρεάζει το ύφος του Ρουβά....προσπάθησε να το αποδίδεις με το δικό σου προσωπικό ύφος. Δεν σ έχω ξανακούσει αλλά μου αρέσει η φωνή σου... Σίγουρα τα αγγλικά ταιριάζουν καλύτερα αλλά προτίμησε σαν αρχή τα Ελληνικά.... Θέλει δουλειά ο στίχος ......θα μπορούσε ασ είναι στα Ελληνικά να ταιριάξει πιο καλά .... Αλλο ο στίχος και άλλο το πεζό για τραγούδι...Ξαναδούλεψε τον έστω στο επόμενο τραγούδι σου...Τέλος με μιά καλή ενορχήστρωση χωρίς να αφαιρέσεις τα όργανα και τα σχήματα που χρησιμοποιείς πιστεύω ότι θα ήταν πολύ καλύτερο από αυτά που μας διαφημίζουν συνέχεια στα ραδιοφωνα.... Καλή η προσπάθειά σου ......προσπάθησε ακόμη περισσότερο....Μην το λάβεις σαν κριτική αλλά σαν βοήθεια την γνώμη μου για την περαιτέρω δημιουργική σου συνέχεια..... Σου εύχομαι καλές Γιορτές !!!! Αν θέλεις μπορείς να δείς στο YUTUB ένα Χριστουγεννιάτικο βίντεο που έχω ανεβάσει στο όνομά μου όπως και στο βίντεο του ΜΗ.Ευχαριστώ....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : SakisKouroupos στις 17-12-2010 19:21 ]


    SATRIANI4EVER
    18.12.2010, 12:27

    Ευχαριστω πολυ για την προσοχη που εδωσες στο κομματι!Οχι δεν ειναι το πρωτο μου κομματι απλα το πρωτο που ανεβασα στο youtube ...!Αλλα...το υφος του Ρουβα;;;;;!!!!Παντως σεβαστη η παρατηρηση σου αν και ειλικρινα δεν παω να μιμηθω τον Ρουβα..!Την προσπαθεια δεν την αφηνω ποτε γιατι η μουσικη ειναι ο ερωτας μου ευχαριστω πολυ και παλι !Καλες γιορτες!


    KokkotasG
    29.12.2010, 01:27
    Εξαιρετικο τραγουδι, προσπαθησα να βρω καποια λαθη αλλα κομματακι δυσκολο, οντως, ρουβιζεις λιγο, αλλα μπορεις να το παλεψεις, ν'αλλαξεις και να δειξεις εναν πιο Ροκ εαυτο. Συγχαρητηρια και μην τα παρατας φιλε μου/φιλη μου.......
    SATRIANI4EVER
    29.12.2010, 11:36
    Ευχαριστω πολυ μεγαλε! (φιλος..........)