ελληνική μουσική
    330 online   ·  210.908 μέλη
    avgi
    28.06.2005, 17:20
    είπαν...


    @ δεν έχω πρόβλημα με το ποτό. Πίνω, μεθώ, πέφτω κάτω. Κανένα πρόβλημα

    @τι μου είπε; να πιω τρία και να γυρίσω στις έντεκα ή να πιω έντεκα και να γυρίσω στις τρείς;

    @όλοι οι ανθρώποι πρέπει να πιστεύουν σε κάτι. Εγώ πιστεύω ότι πρέπει να πιω ακόμα ένα...

    @Η εκκλησία είναι κοντά αλλά οι δρόμοι είναι παγωμένοι. Το μπαρ είναι μακριά αλλά θα περπατησω προσεκτικά.

    @Αλκοολικός είναι κάποιος που πίνει περισσότερο από τον γιατρό του

    @Βασικά μου χρειάζεται μόνο ένα ποτό για να μεθύσω. Απλά δεν θυμάμαι αν είναι το δέκατο τρίτο ή το δέκατο τέταρτο.

    @δεν πίνω ποτέ νερό. τα ψάρια πηδάνε εκεί μέσα.

    @Κάποτε κατά την διάρκεια της ποτοαπαγόρευσης αναγκάστηκα να ζήσω μέρες ολόκληρες μόνο με φαγητό και νερό

    @Μια γυναίκα με οδήγησε στο πιοτό και δεν βρήκα ποτέ την ευκαιρία να την ευχαριστήσω.

    @Ποιός είπε ότι είναι νωρίς για ποτό; είναι ήδη αύριο στην Ευρώπη και χτές στην Κίνα.

    @Άρχισα δίαιτα. Σταμάτησα να πίνω και σε δύο βδομάδες έχασα δεκατέσσερις μέρες

    @Δεν εμπιστεύομαι τις καμήλες και οποιονδήποτε άλλο μπορεί να αντέξει μια βδομάδα χωρίς ποτό.

    @ένας άνδρας δεν είναι μεθυσμένος αν μπορεί να ξαπλώνει στο πάτωμα χωρίς να κρατιέται από κάπου.

    @ο πατέρας μου ήταν ο μέθυσος του χωριού. Τις περισσότερες φορές αυτό δεν είναι κατ'ανάγκη κακό, αλλά εμείς ζούσαμε στην Νέα Υόρκη

    @Όταν διάβασα για τα κακά του ποτού, έκοψα το διάβασμα







    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: avgi on 28-06-2005 17:20 ]


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: avgi on 28-06-2005 17:26 ]