ελληνική μουσική
    502 online   ·  210.908 μέλη

    Πρόγραμμα για μεταφορά πενταγράμμου με νότες ;

    Jasmine
    24.07.2005, 23:00
    Λοιπόν... να δω πως θα το εκφράσω πιο κατανοητά για να καταλαβετε τι θέλω και αν μπορειτε να με βοηθήσετε...

    Χρειάζεται να γράψω την οργανογνωσία στο word και όπως ξέρετε όσοι ασχολείστε με τη μουσική πρέπει να γραφτούν και οι εκτάσεις των οργάνων αποτυπωμένες σε πεντάγραμμο. Μέσω του word αυτό δε γίνεται. Υπάρχει μήπως κάποιο άλλο πρόγραμμα όπου να μπορώ να μεταφέρω πεντάγραμμο με νότες φυσικά μαζί με το κείμενο?? Και να βγει τυπωμένο φυσικά ολόκληρο στην ίδια σελίδα!! Χμμμμ.... αν το έθεσα σωστά...

    Ευχαριστώ όποιον φίλο ή φίλη απαντήσει!!!


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 24-07-2005 23:19 ]
    vouliakis
    24.07.2005, 23:21
    Προσωπικά, κάνω export από το Sibelius ή το Cubase, παρτιτούρες σαν *.bmp και μετά import στο Word
    (Μπορείς να επιλέξεις για export και ένα μέρος της παρτιτούρας.)




    Jasmine
    24.07.2005, 23:24
    Έλα μωρέ Γιώργο όλο τους τίτλους μου αλλάζεις!!! Σχολαστίκα που είσαι μωρ' αδελφάκι μου!! Ο Νικολαϊδης σε ελληνική ταινία!! Για να δουμε ποιος ξέρει....
    jorge
    25.07.2005, 09:46
    Δυστυχώς πρέπει να είμαι σχολαστικός Γιασεμούλα, αν θέλουμε να είναι μερικές κατηγορίες του Forum μας ένας τόπος απαντήσεων-ερωτήσεων.
    Γι' αυτό και ο τίτλος του topic πρέπει να είναι όσο γίνεται περιγραφικός. Έτσι ώστε αν κάποιος μπει μέσα σε μια κατηγορία του Forum, να μπορεί κοιτώντας μόνο τους τίτλους των topics να βγάλει άκρη και να βρει απάντηση στις ερωτήσεις του.
    frantzeskosx
    24.08.2005, 11:53
    το finale2003 εχει και παρτιτουρες και lyrics για εγγραφη κειμενου νοτα νοτα
    Jasmine
    17.09.2005, 09:57
    Νωρις το θυμήθηκα ν' απαντήσω, ξέρω... αλλά έχω μπλέξει με δουλειά και 12ωρες βάρδιες... Γιωργάκη έχεις δίκιο σε πειράζω, Παναγιώτη και Φραγκίσκο σας ευχαριστώ πολύ πολύ. Τώρα θα κάτσω να το ψάξω λιγάκι!!
    Kruder
    12.10.2005, 21:35
    το finalle 2004 κάνει ότι ακριβώς ζητάς