ελληνική μουσική
    443 online   ·  210.908 μέλη

    Finale 2006: Μεταφορά μουσικής από ένα κομμάτι σε ένα άλλο.

    iathen
    27.06.2006, 10:45
    Δεν ξέρω αν υπάρχει η δυνατότητα, αλλά θα ήθελα να μεταφέρω μέτρα κομματιών σε άλλα κομμάτια που δημιουργούνται μέσω του finale. Όποιος είναι ποιο σχετικός από εμένα, παρακαλώ, ας βοηθήσει.
    Jimy
    27.06.2006, 16:06
    Δώσε ένα συγκεκριμένο παράδειγμα εάν είναι εφικτό,χρησιμοποιώ το ίδιο πρόγραμμα,θέλεις αν κατάλαβα απο ένα κομμάτι πχ "το ζώο" να μεταφέρεις μέτρα σε ένα άλλο πχ "η φύση" είναι κάπως έτσι ή θέλεις να κάνεις άλλου είδους ενορχήστρωση?


    iathen
    29.06.2006, 19:21
    Παράδειγμα... στο κομμάτι Α υπάρχουν τρία μέτρα που θέλω να μεταφέρω στο κομμάτι Β. Μήπως ξέρεις αν γίνεται αυτό;
    Jimy
    29.06.2006, 20:32
    Νομίζω δεν γίνεται αλλά θα μπορούσες με τον ευθύ τρόπο να τα αντιγράψεις ή κάπου αλλού να τα γράψεις πρόχειρα και να τα αντιγράψεις απο εκεί στο Β κομμάτι

    PIANISTAS78
    10.08.2006, 04:57
    ανοιξε και τα 2 κομμάτια στο φιναλε και επέλεξε απο το ένα τα μετρα που θες με το εργαλείο mass και μετά πηγαίνε πάνω στο φάκελο αντιγραφή!!!!μετά πηγαινε στο παράθυρο του άλλου κομματιού και επέλεξε που θές να μπούνε τα μέτρα!!αν είναι ενδιάμεσα του κομματιού τότε επέλεξε insert entries!!!