ελληνική μουσική
    246 online   ·  210.899 μέλη

    Πού’ναι καλύτερα να ξεκινήσει ένας τραγουδιστής καριέρα,Μ.Βρετανία ή Η.Π.Α?

    donna
    24.07.2006, 16:34
    Ενδιαφέρομαι πολύ να ακούσω τις δικές σας απόψεις!.
    rory166
    25.07.2006, 20:17
    Σκαφτεσαι να ξεκινησεις καριερα...?
    εγω θα ξεκινουσα απο την βρεττανια
    donna
    26.07.2006, 19:18
    Βασικά πρέπει να αποφασίσω για το πού θα κάνω το μεταπτυχιακό μου (Η.Π.Α ή Αγγλία) αλλά παράλληλα θα μου άρεσε να το προσπαθήσω και λίγο καθώς έχω κάνει 4 χρόνια φωνητικά στο μοντέρνο τραγούδι (ελληνικό και ξένο) και επίσης γράφω στοίχους –τραγούδια pop-rock. Γι αυτό...
    Ωστόσο στηρίζομαι στ’αστέρια γιατί τους δίνω τη δύναμη και τα κάνω υλικα , δεν κάθομαι με τα χέρια σταυρωμένα. Αλήθεια, γιατί Αγγλία πιστεύεις;

    Σ ευχαριστώ πολύ Donna

    donna
    26.07.2006, 19:20
    Βασικά πρέπει να αποφασίσω για το πού θα κάνω το μεταπτυχιακό μου (Η.Π.Α ή Αγγλία) αλλά παράλληλα θα μου άρεσε να το προσπαθήσω και λίγο καθώς έχω κάνει 4 χρόνια φωνητικά στο μοντέρνο τραγούδι (ελληνικό και ξένο) και επίσης γράφω στοίχους –τραγούδια pop-rock. Γι αυτό...
    Ωστόσο στηρίζομαι στ’αστέρια γιατί τους δίνω τη δύναμη και τα κάνω υλικα , δεν κάθομαι με τα χέρια σταυρωμένα. Αλήθεια, γιατί Αγγλία πιστεύεις;

    Σ ευχαριστώ πολύ Donna

    melageorgiadoy
    04.08.2006, 09:57
    Καλημερα.Αν και εχουν περασει καποιες μερες απο αυτην την συζητηση σκεφτηκα να πω την γνωμη μου.Πιστευω οτι στην Η.Π.Α θα εχεις περισσοτερες πιθανοτητες ειναι μια χωρα που σου δινει καλες ευκαιριες.Ασε που αν καταφερεις πραγματι να κανεις κατι θα γινεις γρηγορα επιτυχιμενος και πανω απο ολα θα απολαυσεις την δεκτικοτητα τον αμερικανων στο καινουριο.Περιεργος λαος δεν νομιζεις?Σου ευχομαι καληεπιτυχια anyway!!!
    sintorin
    04.08.2006, 10:13
    Gia na kaneis se opiadipote apo autes tis xores cariera, prepei prota apo ola na exeis para polu kali kai prototipi foni. Episis prepei na grapheis esu ta komatia sou, na einai eksupna kai na exoun kati to prototypo kai kainourgio. Apo ekei kai pera, kaneis ena kalo demo, to stelneis se opiadipote diskografiki etairia theleis, kai perimeneis. Eite tous aresei i oxi, mporo na sou po apo diki mou empeiria, oti tha to akousoun, akoma kai ean den laveis apantisi.
    Yparxei terastios antagonismos, giati uparxoun polu megala talenta se autes tis xores. Tha elega oti autoi pou theorountai oi kaluteroi tragoudistes stin ellada sumera, gia ameriki i agglia tha antistixousan stous xeiroterous, gia na katalaveis poso diaforetika einai apo edo.....

    Good luck.....

    Feeling the universal beat.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sintorin στις 04-08-2006 10:15 ]


    XeniaRodo
    04.08.2006, 11:49
    Oπως τα λέει η /ο sintorin είναι...
    πολύ δύσκολα τα πράματα....
    donna
    06.08.2006, 10:44
    sas euharisto para poli pou mou apadisate, ta lamvano ipopsi kai ta ektimo! elpizo na akouso kai alles idees sti sineheia.