ελληνική μουσική
    280 online   ·  210.987 μέλη

    Μιχάλης Χατζηγιάννης

    SOPHIA-MX-4EVER
    17.06.2007, 01:56


    at Vox 01.03.07

    my love is vengeance that's never free

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : SOPHIA-MX-4EVER στις 17-06-2007 02:01 ]


    iwannaki
    17.06.2007, 23:23
    ο χατζηγιαννης ειναι φοβερος εχω ερωτευτει τα τραγουδια του και ειμαι ικανη να τα ακουω απο το πρωι μεχρι το βραδυ ειναι τελειος!!!!!!!!
    maspa
    18.06.2007, 15:01
    Τον είδα το Σάββατο στον Λ. Παπαδόπουλο..
    Δεν άλλαξε η γνώμη μου για τον Χατζηγιάννη, έλεγε τα ίδια και τα ίδια..

    Εκεί που εκνευρίστηκα είναι όταν μέσα στη συζήτηση του λέει ο Παπαδόπουλος
    "Σ' αυτήν την εκπομή έρχονται μόνον σπουδαίοι".

    Και διερωτώμαι εγώ.. Τι του το είπε; Την έχει ψωνίσει που την έχει ψωνίσει..
    SOPHIA-MX-4EVER
    20.06.2007, 01:33
    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 18-06-2007 στις 15:01 έγραψε...

    Τον είδα το Σάββατο στον Λ. Παπαδόπουλο..
    Δεν άλλαξε η γνώμη μου για τον Χατζηγιάννη, έλεγε τα ίδια και τα ίδια..

    Εκεί που εκνευρίστηκα είναι όταν μέσα στη συζήτηση του λέει ο Παπαδόπουλος
    "Σ' αυτήν την εκπομή έρχονται μόνον σπουδαίοι".

    Και διερωτώμαι εγώ.. Τι του το είπε; Την έχει ψωνίσει που την έχει ψωνίσει..



    απο που εχεις βγαλει το συμπερασμα οτι την εχει ψωνισει????
    εχει δειξει ο Μιχαλης κατι τετοιο ?
    ισα ισα που ειναι κ πολυ χαμηλων τονων
    Αλλα ακομα κ αν την εχει ψωνισει,
    καιρος δεν ειναι να την ψωνισει κ καποιος που οντως εχει αξια σε αυτον τον χωρο?
    Μεχρι τωρα μονο ασχετους βλεπω που εχουν καβαλισει το καλαμι
    Τουλαχιστον ο Μιχαλης κ φωναρα εχει
    και ΜΟΥΣΙΚΟΣ ειναι
    και τα τραγουδια του ειναι ποιοτικα (κι ομως, μεσα στην υποκουλτουρα... επιβιωνουν)
    ειναι μονο 28 χρονων και εχει κανει τοσα πολλα με την αξια του
    καλα θα εχει κανει να την εχει ψωνισει
    του αξιζει
    SOPHIA-MX-4EVER
    21.06.2007, 01:02
    Ο ανθρωπος ειναι "θεος"
    για αλλη μια φορα με μαγεψε


    θεατρο βραχων 18.06.07

    mary_p15
    03.07.2007, 15:53
    Η γνωμη μου για τον Χατζηγιαννη ειναι αρκετα καλη...Μπορω να πω οτι με την καταλληλη διαθεση ακουω φανατικα αλλα υπαρχουν φορες που οι στιχοι του μου την δινουν στα νευρα και δεν θελω να τον ακουσω με τιποτα...Γενικα ομως ειναι απο τους αγαπημενους μου ελληνες τραγουδιστες (και πραγματικα δεν ειναι πολλοι)...
    myrtouli
    05.07.2007, 12:56
    Ο Χατζηγιαννης ειναι κατα τη γνωμη μου ο μονος (μαζι με τον κοτσιρα ισως) που ειναι αξιος να κρατησει ψιλα το επιπεδο του ελληνικου τραγουδιου. ειναι ο εκπροσωπος της νεας γεννιας που μπορει να αποτελεσει μια σανιδα σωτηριας για την μουσικη στη χωρα μας,η οποια,αν θελετε την αποψη μου,παει απ'το κακο στο χειροτερο! ευτυχως που υπαρχουν και παιδια σαν το Μιχαλη να μας θυμιζουν τους ενδοξους μουσικους μας....

    Υ.Γ:για οποιον διαφωνει με την αποψη μου,πειτε μου. Ποιος ειναι τοσο καλος και διασημος (αντρας παντα) ερμηνευτης στη χωρα μας απο τα νεα παιδια? ο Μαρτακης? η μηπως ο Νινο? σας παρακαλω....!
    Morpheus91
    05.07.2007, 13:46
    Παράθεση:

    Το μέλος myrtouli στις 05-07-2007 στις 12:56 έγραψε...

    Ο Χατζηγιαννης ειναι κατα τη γνωμη μου ο μονος (μαζι με τον κοτσιρα ισως) που ειναι αξιος να κρατησει ψιλα το επιπεδο του ελληνικου τραγουδιου. ειναι ο εκπροσωπος της νεας γεννιας που μπορει να αποτελεσει μια σανιδα σωτηριας για την μουσικη στη χωρα μας,η οποια,αν θελετε την αποψη μου,παει απ'το κακο στο χειροτερο!



    Υπαρχουν πολλες καλες φωνες στην Ελλαδα μην εισαι τοσο απολυτη... εκτος αν αναφερεσαι μονο στην ποπ σκηνη ... Οντως ειναι καλος και εχει φοβερα χαρισματα οπως επισης και πολλες δυνατοτητες ... μπορει να κανει πολλα περισσοτερα απο απλα ποπ τραγουδακια ... ετσι πιστευω !
    stellitsa229
    18.07.2007, 15:10
    Ο Χατζηγιαννης ειναι απλα καταπληκτικος....Πηγα στη συναυλια που εγινε στο Βολο και ηταν παρα πολύ ωραια μετανιωνω που δεν ειχα παει στις προηγουμενες συναυλιες του στο Βολο.....Εχει καταπληκτικη φωνη και παρα πολύ ωραια τραγουδια...Περασα τελεια....SOPHIA ευχαριστουμε παρα πολύ για τα βιντεακια...αν εχεις και αλλα ή οποιος αλλος εχει ας τα ανεβαζει.....
    SOPHIA-MX-4EVER
    19.07.2007, 02:36
    ρε παιδια μπειτε και λιγο εδω που καθομαι και υποστηριζω μονη μου τον Μιχαλη

    Στελλα εχω κι αλλα βιντεο αλλα ειναι δυσκολο να τα ανεβασω
    KRYFTO81
    18.08.2007, 20:48
    Καλησπέρα.Ο Μιχάλης Χατζηγιάννης φέτος το χειμώνα θα έχει την ευκαιρία να τραγουδήσει και να μάθει πάρα πολλά στο πλάι της απίστευτης Γλυκερίας στο VOX!!!Θα είμαστε όλοι εκεί!
    sentoni
    19.08.2007, 01:14
    Παράθεση:

    Το μέλος maraki24 στις 06-07-2007 στις 00:08 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος myrtouli στις 05-07-2007 στις 12:56 έγραψε...

    ευτυχως που υπαρχουν και παιδια σαν το Μιχαλη να μας θυμιζουν τους ενδοξους μουσικους μας....




    Μα, ποιόν ακριβώς σου θυμίζει?





    . . . καλέ τον νικητή ποπ / ροκ / μπαλάντας / έντεχνου / εμπορικού / λαϊκού / ελαφρολαϊκού / video clip / συνθέτη / στιχουργού / διασκευών / παραγωγού / αυθεντικού τραγουδιστή και καλού παιδιού Αρίων . . . !

    koukou-tsa
    19.08.2007, 02:19
    "ευτυχως που υπαρχουν και παιδια σαν το Μιχαλη να μας θυμιζουν τους ενδοξους μουσικους μας.... "

    Ωχ ,ωχ,ωχ γιατρέ μου ....δεν ειμαι καλα.....

    ΑΑΑχχχχμμμμμ(που λεει κι ο Βεγγος...)..........
    salome
    19.08.2007, 03:04


    Πες τα!Μονο που σε λιγο δε θα χρειαζομαστε ω-ρυ-λα,αλλα ψυχολογο.
    Βεβαιως δεχομαι (κι αυτο με πολλα ερωτηματικα)
    παιδακια 7εως 12 να λατρευουν τον Χατζηγιαννη,
    αφου για τους συγχρονους-busy γονεις ειναι η "ευκολη" επιλογη ποιοτητας να τους σερβιρουν,ομως με ανησυχει πολυ το γεγονος
    οτι ανθρωποι ενηλικες
    επιλεγουν να συγκινηθουν με εναν καλλιτεχνη
    που δεν συγκινειται ποτε κι απο τιποτα.
    Ισως βεβαια,αυτος να ειναι το καταλληλο αντιπαλο δεος
    απεναντι στον Μαρτακη και τον Νινο.
    Χρειαζοταν καποιος στην ιδια κατηγορια κιλων να τους πολεμησει,
    φορωντας τη φανελα του ποιοτικο-εντεχνο-ποπ...





    νιαου βρε γατουλα...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : salome στις 19-08-2007 03:17 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : salome στις 19-08-2007 03:18 ]


    sentoni
    19.08.2007, 11:26
    . . . α , salome . . . διαφωνώ και κάθετα και οριζόντια μαζί σου . . . ο χατζηγιάννης είναι λιγότερα κιλά απ' το Νίνο . . .
    koukou-tsa
    19.08.2007, 14:30
    δηλαδη ποσα κιλα μαλ@#$#ς ειναι ο μιχαλης
    mousikofilh
    19.08.2007, 14:39


    sentoni
    19.08.2007, 22:25
    Παράθεση:

    Το μέλος koukou-tsa στις 19-08-2007 στις 14:30 έγραψε...

    δηλαδη ποσα κιλα μαλ@#$#ς ειναι ο μιχαλης





    . . . καλέ ντροπή θα νομίζουν ότι δεν συμπαθείς . . . το νικητή ποπ / ροκ / μπαλάντας / έντεχνου / εμπορικού / λαϊκού / ελαφρολαϊκού / video clip / συνθέτη / στιχουργό / παραγωγό / αυθεντικό τραγουδιστή / χαμηλών τόνων και καλό παιδί Αρίων . . .

    Kinezes_trexoun_gimnes
    20.08.2007, 13:36
    Παράθεση:

    Το μέλος salome στις 19-08-2007 στις 03:04 έγραψε...


    ,ομως με ανησυχει πολυ το γεγονος
    οτι ανθρωποι ενηλικες
    επιλεγουν να συγκινηθουν με εναν καλλιτεχνη
    που δεν συγκινειται ποτε κι απο τιποτα.
    Ισως βεβαια,αυτος να ειναι το καταλληλο αντιπαλο δεος






    νιαου βρε γατουλα...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : salome στις 19-08-2007 03:17 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : salome στις 19-08-2007 03:18 ]





    Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να συγκινηθεί ο Μιχάλης???? Συγκινούνται οι θεοί ??? OXI!!!! Οι θεοί πρέπει να είναι ατάραχοι για να μπορούν να έχουν σωστή κρίση για να είναι δίκαιοι και να τιμωρούν κάτι βλάσφημους σαν και του λόγου σου....

    Ευτυχώς που ανάμεσα μας υπάρχουν μέλη όπως η SOPHIA-MX-4EVER που σαν νέος ευαγγελιστής έχει αναλάβει την θεία αποστολή ( επίσης ξέρω και μια “θεία του Αποστόλη” ...καλά μιλάμε έχω πήξει από το πρωί... ) να κηρύξει σε όσους περισσότερους μπορεί το αληθινό νόημα των τραγουδιών του Μιχάλη και να δώσει σε όλους μας την ευκαιρία να φτάσουμε στη πραγματική αλήθεια μέσα από τους στίχους που απολαμβάνουμε από αυτή την αγγελική φωνή με το κοντοκάβαλο παντελόνι....(δεν παγώνει ο ποπουλίνος σας το χειμώνα αγαπητέ?)

    Ο Μιχάλης είναι ο προφήτης.....ο οδηγός....το φως ....η αλήθεια και η οδός...( Αναπαύσεως ελπίζω...)

    Όταν το καταλάβετε ελπίζω να μην είναι αργά...
    Μετανοείτε λοιπόν ανυποψίαστοι βέβηλοι....

    Εις το όνομα του Καρατζά , Της I.F.P.I. και του Μιχάλη...... βοήθειά μας....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Kinezes_trexoun_gimnes στις 20-08-2007 14:23 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Kinezes_trexoun_gimnes στις 20-08-2007 14:50 ]


    anisie
    20.08.2007, 16:34
    Ναι, βρίστε λίγο....τσάμπα είναι....