ελληνική μουσική
    607 online   ·  210.988 μέλη

    Τι σας εκνευρίζει στο MusicHeaven;

    demtsek
    02.06.2008, 01:27

    Δεν θα έλεγα με εκνευρίζει αλλά νομίζω ότι δεν ειναι σωστό όταν κάποιος ακροατής προτείνει την μετάδοση ενός τραγουδιού να δέχεται ειρωνικά σχόλια από τον παραγογό. Κάλλιστα, εαν δεν ταιριάζει στο ύφος της εκπομπής, μπορει με ευγένεια να αρνηθεί την μετάδοση του.Επιπροσθέτως ειναι αντιδεολογικό να απαξιώνοντε ερμηνευτές και να χλευάζοντε. 


    Termite
    02.06.2008, 14:03

    Αν αναφέρεσαι σε συγκεκριμένο περιστατικό καλύτερα να απευθυνθείς στην υπεύθυνη του ραδιοφώνου angela_77 και να καταγγείλεις τον παραγωγό που πιστεύεις οτι σε προσέβαλε


    demtsek
    02.06.2008, 16:18

    Σ΄ευχαριστώ για την υπόδειξη αλλά πρός το παρόν δεν επιθυμώ να προβώ σε ένα τέτοιο διάβημα. Εάν όμως επαναληφθεί θα ακολουθήσω την συμβουλή σου.


    jorge
    02.06.2008, 23:24

    Οι Angela_77 και γενικά οι συντονιστές δεν είναι για να λύνουν προσωπικές διαφορές. Αλίμονο να κάνουμε και τους δικαστές...


    CROSS
    03.06.2008, 01:10

    Δεν με εκνευρίζει ακριβώς αλλά με δυσκολεύει,όταν θέλω να βάλω ένα λίνκ στο φόρουμ..εκτός απο την δυνατότητα για ανέβασμα φωτογραφίας τα υπόλοιπα είναι απενεργοποιημένα..διευκρινίζω ότι χρησιμοποιώ firefox.{#emotions_dlg.ohmy}


    jorge
    03.06.2008, 02:09

    Cross για να βάλεις ένα link, πρώτα "μαρκάρεις" τη λέξη ή την φράση (πως κάνεις στο Word όταν θέλεις πχ να βάλεις bold;) και μετά ενεργοποιούνται τα εικονίδια (πχ link, bold κλπ)

    Smile


    pastella
    04.06.2008, 14:27

    Μερικοί άνθρωποι θεωρούν ότι επειδή έχουν κάποιες γνώσεις μπορούν να σνομπάρουν και να ειρωνεύονται τους υπόλοιπους. Οι ίδιοι άνθρωποι θεωρούν ότι μιας και έκαναν μερικές επιλογές στη ζωή τους που τους έκαναν ευτυχισμένους, οι ίδιες επιλογές πρέπει να εφαρμοστούν και στις ζωές των υπολοίπων.

    Ιδιαίτερα όταν έρχεται σε προτιμήσεις που αφορούν τα μουσικά γούστα του καθενός, μερικοί την έχουν δει κριτές. Η μουσική έχει είδη για να μπορεί να αγγίξει όλους τους ανθρώπους και να καλύψει όλα τα γούστα. Μας χαρακτηρίζει η πολυσυλλεκτικότητα και αν είμαστε όλοι ίδιοι θα βαριόμασταν.

    Έχω την αίσθηση ότι μερικά μέλη εδω μέσα με γνώσεις όσο αφορά τον κόσμο της μουσικής γράφουν στο φόρουμ μόνο και μόνο για να προσβάλουν άλλα μέλη με μουσικά γούστα που δεν συμφωνούν μαζί τους. Και ειλικρινά, νομίζουν ότι με αυτόν τον τρόπο θα δώσουν ερέθισμα σε άλλους να ψαχτούν περισσότερο ή δεν ξέρω κι εγώ τι;

    Δεν σου αρέσει η Βανδή;  Ο Ρουβάς; Η Καλομοίρα; H Beyonce; Η Eurovision; Μην ακούς, μην ασχολείσαι!!! Κάποια άτομα στο φόρουμ όμως ασχολούνται.

    Αλλά πάνω απ'όλα μην γράφεις στο φόρουμ για να προσβάλεις άλλα άτομα που τη βρίσκουν και γουστάρουν με ότι δεν σου αρέσει εσένα.


    fantasma
    04.06.2008, 14:55

    Παράθεση:

    Το μέλος pastella στις 04-06-2008 στις 14:27 έγραψε...

    Μερικοί άνθρωποι θεωρούν ότι επειδή έχουν κάποιες γνώσεις μπορούν να σνομπάρουν και να ειρωνεύονται τους υπόλοιπους. Οι ίδιοι άνθρωποι θεωρούν ότι μιας και έκαναν μερικές επιλογές στη ζωή τους που τους έκαναν ευτυχισμένους, οι ίδιες επιλογές πρέπει να εφαρμοστούν και στις ζωές των υπολοίπων.

    Ιδιαίτερα όταν έρχεται σε προτιμήσεις που αφορούν τα μουσικά γούστα του καθενός, μερικοί την έχουν δει κριτές. Η μουσική έχει είδη για να μπορεί να αγγίξει όλους τους ανθρώπους και να καλύψει όλα τα γούστα. Μας χαρακτηρίζει η πολυσυλλεκτικότητα και αν είμαστε όλοι ίδιοι θα βαριόμασταν.

    Έχω την αίσθηση ότι μερικά μέλη εδω μέσα με γνώσεις όσο αφορά τον κόσμο της μουσικής γράφουν στο φόρουμ μόνο και μόνο για να προσβάλουν άλλα μέλη με μουσικά γούστα που δεν συμφωνούν μαζί τους. Και ειλικρινά, νομίζουν ότι με αυτόν τον τρόπο θα δώσουν ερέθισμα σε άλλους να ψαχτούν περισσότερο ή δεν ξέρω κι εγώ τι;

    Δεν σου αρέσει η Βανδή;  Ο Ρουβάς; Η Καλομοίρα; H Beyonce; Η Eurovision; Μην ακούς, μην ασχολείσαι!!! Κάποια άτομα στο φόρουμ όμως ασχολούνται.

    Αλλά πάνω απ'όλα μην γράφεις στο φόρουμ για να προσβάλεις άλλα άτομα που τη βρίσκουν και γουστάρουν με ότι δεν σου αρέσει εσένα.



    {#emotions_dlg.beer}


    marylin
    04.06.2008, 15:09

    Στελλίτσα μέσα στη σκέψη μου είσαι, έτσι είναι! {#emotions_dlg.yes}


    F_ANGEL
    05.06.2008, 01:31

    Κάποιοι που το παίζουν δήθεν,γ____ω και δέρνω και πουλάνε τρέλα...


    -----------------
    Ο Παράδεισος δεν φτιάχτηκε για μας..

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 05-06-2008 02:08 ]


    PashalinaMakia
    05.06.2008, 11:52

    Παράθεση:

    Το μέλος F_ANGEL στις 05-06-2008 στις 01:31 έγραψε...

    Κάποιοι που το παίζουν δήθεν,γ____ω και δέρνω και πουλάνε τρέλα...


    -----------------
    Ο Παράδεισος δεν φτιάχτηκε για μας..

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 05-06-2008 02:08 ]



    Υπάρχουν τέτοια άτομα εδώ Άντρη μου???


    paperino
    05.06.2008, 19:52

    Παράθεση:

    Το μέλος F_ANGEL στις 05-06-2008 στις 01:31 έγραψε...

    Κάποιοι που το παίζουν δήθεν,γ____ω και δέρνω και πουλάνε τρέλα...


    -----------------
    Ο Παράδεισος δεν φτιάχτηκε για μας..

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 05-06-2008 02:08 ]



    Ποιοί είναι αυτoί;


    -----------------
    ΚΟΜΙΞ , ΠΑΙΔΕΙΑ (Τo ROCK εννοείται) , ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : paperino στις 10-06-2008 20:22 ]


    romfaia
    05.06.2008, 21:39

    τα βασικα χρωματα ειναι κοκκινο ασπρο κ λιγο πορτοκαλι ισως....ο φοντοσ ιδιος....αλλαξτε το design!!!!!{#emotions_dlg.biggrin} ειναι λγο μονότονο...{#emotions_dlg.blush}


    rWmS
    07.06.2008, 02:59

    Παράθεση:

    Το μέλος romfaia στις 05-06-2008 στις 21:39 έγραψε...

    τα βασικα χρωματα ειναι κοκκινο ασπρο κ λιγο πορτοκαλι ισως....ο φοντοσ ιδιος....αλλαξτε το design!!!!!{#emotions_dlg.biggrin} ειναι λγο μονότονο...{#emotions_dlg.blush}



    ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ

    Τι μουσικος παραδεισος ειμαστε ?


    astarth_18
    10.06.2008, 17:15

    Αχ.... Επειδη, τωρα προσφατα εγινα παραγωγος σας (!!!) ειναι συχνο το να εχουμε αλλοιωσεις στον ηχο και καθυστερηση και γενικα πολλοι ακροατες λενε πως δεν την παλευει ωρες ωρες ο σερβερ... Δεν ξερω αν κανω κατι εγω λαθος η αν ολη η γκαντεμια ειναι πανω μου, αλλα ειναι καπως ενοχλητικο.. {#emotions_dlg.blush}

    Μετα παλι για τον σταθμο, οντως υπαρχουν τρομερα κρουσματα αγενειας ειδικα απο παραγωγους που κατα λαθος τρωμε ενδεχομενως ενα λεπτο απο την ωρα τους.. δεν ειναι λογος αυτος για να σπαζονται, μπορουν να το ζητανε ευγενικα.... Νομιζω.....

     

    Κατα ταλλα νομιζω οτι το σαιτ προσεχεται αρκετα ειδικα τον τελευταιο καιρο που ασχολουμαι παραπανω {#emotions_dlg.rockon}


    PashalinaMakia
    10.06.2008, 18:36

    Παράθεση:

    Το μέλος astarth_18 στις 10-06-2008 στις 17:15 έγραψε...

    Αχ.... Επειδη, τωρα προσφατα εγινα παραγωγος σας (!!!) ειναι συχνο το να εχουμε αλλοιωσεις στον ηχο και καθυστερηση και γενικα πολλοι ακροατες λενε πως δεν την παλευει ωρες ωρες ο σερβερ... Δεν ξερω αν κανω κατι εγω λαθος η αν ολη η γκαντεμια ειναι πανω μου, αλλα ειναι καπως ενοχλητικο.. {#emotions_dlg.blush}

    Μετα παλι για τον σταθμο, οντως υπαρχουν τρομερα κρουσματα αγενειας ειδικα απο παραγωγους που κατα λαθος τρωμε ενδεχομενως ενα λεπτο απο την ωρα τους.. δεν ειναι λογος αυτος για να σπαζονται, μπορουν να το ζητανε ευγενικα.... Νομιζω.....

     

    Κατα ταλλα νομιζω οτι το σαιτ προσεχεται αρκετα ειδικα τον τελευταιο καιρο που ασχολουμαι παραπανω {#emotions_dlg.rockon}



    Συνήθως οι επόμενοι παραγωγού παρεξηγούνται ο,τι κι αν κάνεις.Όχι όλοι μερικοί.Άρα μην δίνεις σημασία...(ομιλεί πρώην παραγωγός)

    Ο σέρβερ δεν την παλεύει.Συνεπώς Υπομονή!
    Κι εγώ το πάθαινα...


    jorge
    10.06.2008, 18:43

    Θα δούμε μήπως μεταφέρουμε τον radio server σε άλλο μηχάνημα, ώστε να μην υπάρχουν τα όποια προβληματάκια με διακοπές κλπ. Το κοιτάμε :)


    Stroumfita456
    10.06.2008, 21:07

    Παράθεση:

    Το μέλος F_ANGEL στις 05-06-2008 στις 01:31 έγραψε...

    Κάποιοι που το παίζουν δήθεν,γ____ω και δέρνω και πουλάνε τρέλα...


    -----------------
    Ο Παράδεισος δεν φτιάχτηκε για μας..

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 05-06-2008 02:08 ]



    πες τα ρε Αντρη....!!!!!!!


    Brokenchord
    10.06.2008, 21:09

     

    Παράθεση:

    Το μέλος pastella στις 04-06-2008 στις 14:27 έγραψε...

    Μερικοί άνθρωποι θεωρούν ότι επειδή έχουν κάποιες γνώσεις μπορούν να σνομπάρουν και να ειρωνεύονται τους υπόλοιπους. Οι ίδιοι άνθρωποι θεωρούν ότι μιας και έκαναν μερικές επιλογές στη ζωή τους που τους έκαναν ευτυχισμένους, οι ίδιες επιλογές πρέπει να εφαρμοστούν και στις ζωές των υπολοίπων.

    Ιδιαίτερα όταν έρχεται σε προτιμήσεις που αφορούν τα μουσικά γούστα του καθενός, μερικοί την έχουν δει κριτές. Η μουσική έχει είδη για να μπορεί να αγγίξει όλους τους ανθρώπους και να καλύψει όλα τα γούστα. Μας χαρακτηρίζει η πολυσυλλεκτικότητα και αν είμαστε όλοι ίδιοι θα βαριόμασταν.

    Έχω την αίσθηση ότι μερικά μέλη εδω μέσα με γνώσεις όσο αφορά τον κόσμο της μουσικής γράφουν στο φόρουμ μόνο και μόνο για να προσβάλουν άλλα μέλη με μουσικά γούστα που δεν συμφωνούν μαζί τους. Και ειλικρινά, νομίζουν ότι με αυτόν τον τρόπο θα δώσουν ερέθισμα σε άλλους να ψαχτούν περισσότερο ή δεν ξέρω κι εγώ τι;

    Δεν σου αρέσει η Βανδή; Ο Ρουβάς; Η Καλομοίρα; H Beyonce; Η Eurovision; Μην ακούς, μην ασχολείσαι!!! Κάποια άτομα στο φόρουμ όμως ασχολούνται.

    Αλλά πάνω απ'όλα μην γράφεις στο φόρουμ για να προσβάλεις άλλα άτομα που τη βρίσκουν και γουστάρουν με ότι δεν σου αρέσει εσένα.



    Καλά ρε συ Στέλλα πάλι για εμένα μιλάς! Δεν βαρέθηκες {#emotions_dlg.tt2}

     


    -----------------
    Η ζωή είναι ένα τραγούδι. Γι΄αυτό τραγούδησε το όσο ποιο δυνατά μπορείς. Γιατί λίγα πράγματα χρειάζεται κάποιος για να είναι ευτυχισμένος. Μια ψυχή να τον αγαπάει, μια καλοκαρδισμένη κιθάρα και όνειρα, πολλά όνειρα, όσα είναι τα αστερία στους γαλαξίες

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Brokenchord στις 10-06-2008 23:07 ]


    PashalinaMakia
    21.06.2008, 16:22

    Σε αυτό το θέμα κάποια μέλη προσβάλλουν το γυναικείο φύλο.καθαρά και ξάστερα  βρίζουν και κανείς δεν τους έχει πει να σταματήσουν και τις βρισιές.

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : PashalinaMakia στις 21-06-2008 16:23 ]