ελληνική μουσική
    611 online   ·  210.988 μέλη

    Τι σας εκνευρίζει στο MusicHeaven;

    noizreduction
    09.07.2008, 17:36

    Παράθεση:

    Το μέλος emmanuella στις 02-07-2008 στις 13:38 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος noizreduction στις 02-07-2008 στις 00:20 έγραψε...

    Εμενα με πειραζουν οι κεφαλαιοι και bold χαρακτηρες Innocent



     

    Αυτό είναι σπόντα για μένα ?????



    Ε, λιγο...Οι αποψεις ξεχωριζουν και χωρις την αναγκη..φωτισμου


    kwstasagas
    12.10.2008, 16:17

    "Δεν μπορώ να πω ότι με θύμωσε, απλώς εκφράζω μια απορία. Μπαίνοντας αριστερά, βλέπουμε ένα γκάλοπ ποιόν θεωρούμε σημαντικότερο τραγουδοποιό των τελευταίων 20 χρόνων.

    Στη συνέχεια μας δίνουν μια λίστα, αξιόλογη σίγουρα, αλλά που απουσιάζουν αρκετοί, όπως Πορτοκάλογλου, Μαχαιρίτσας, Λουδοβίκος, Πυξ λαξ κ.α. Σκέφτηκα όμως ότι ίσως ήθελε να πει ''ποιόν θεωρείται από την συγκεκριμμένη λίστα'', ξέχασε μάλλον το ''συγκεκριμμένη'', μικρό το κακό, οπότε εντάξει.

    Μετά όμως έμεινα με άλλη απορία.... δεν υπάρχει ούτε μια γυναίκα.... είναι μια ανδροκρατούμενη "

    Γεια σου φίλε ΜεγάλοςΕρωτικός [τι όμορφο nickname !!!], μετά από καιρό είδα το παραπάνω ποστ σου. Καταρχήν σε ενημερώνω ότι το δημοψήφισμα / γκάλοπ, στο οποίο αναφέρεσαι το έστειλα ΕΓΩ Ο ΙΔΙΟΣ στο ΜΗ, και, κατά συνέπεια, το παράπονό σου σχετικά με αυτό θα πρέπει να το απευθύνεις ΣΕ ΜΕΝΑ [ω ναι, στη ζωή μου έχω μάθει ΝΑ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΤΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΜΟΥ και, στο μέτρο που αφορούν μόνο εμένα, να μην τις αφήνω να "διασπείρονται" σε συλλογικό επίπεδο] .....

    Σε όσα λες παραπάνω εν μέρει ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ !!! Έκανα μια προσπάθεια να περιλάβω όσο το δυνατόν περισσότερους τραγουδοποιούς, χωρίς να παραλείψω κανέναν [το αποδεικνύει, άλλωστε, το γεγονός ότι έγραψα ένα σωρό ονόματα]. Να, όμως, που ... αυτό στάθηκε αδύνατον !!! Παρέλειψα όχι μόνο τον Πορτοκάλογλου και τον Λουδοβίκο, που λες εσύ, αλλά και τον ΒΑΣΙΛΗ ΚΑΖΟΥΛΗ, τον ΔΙΟΝΥΣΗ ΤΣΑΚΝΗ, τον ΔΗΜΗΤΡΗ ΖΕΡΒΟΥΔΑΚΗ, τον ΖΑΚ ΣΤΕΦΑΝΟΥ, την ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΜΑΝΟΥ, τον ΔΗΜΗΤΡΗ ΚΟΡΓΙΑΛΑ και, σίγουρα, κι άλλους .... Εμ, ένα μυαλό έχουμε, δεν είναι δυνατόν την ώρα που έγραφα / έστελνα το δημοψίφισμα να θυμηθώ ΟΟΟΟΛΑ τα ονόματα .... Θέλω πραγματικά να με πιστέψεις, ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΟΛΟΣ ΑΠΟ ΜΕΡΟΥΣ ΜΟΥ !!! Απεναντίας, έκανα προσπάθεια να συμπεριλάβω στη λίστα όσο το δυνατόν περισσότερα ονόματα, ακριβώς ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΔΙΚΗΣΩ ΚΑΝΕΝΑΝ !!! Αφού, να σκεφτείς, μετά από λίγες μέρες σκεφτόμουνα "ναι ρε συ, έπρεπε να βάλεις κι αυτόν στη λίστα, έπρεπε να βάλεις και τον άλλον " κλπ κλπ .....

    Στο ζήτημα, όμως, των ΠΥΞ ΛΑΞ και του ΛΑΥΡΕΝΤΗ ΜΑΧΑΙΡΙΤΣΑ νομίζω ότι κάνεις λάθος !!! Όταν λέμε "τραγουδοποιός" εννοούμε το πρόσωπο που ενσαρκώνει στο πρόσωπό του ΚΑΙ τις τρεις ιδιότητες : Στιχουργός + συνθέτης + ερμηνευτής. Οι ΠΥΞ ΛΑΞ, φυσικά, δεν θα μπορούσαν να μπουν στη λίστα επειδή είναι συγκρότημα. Ενώ ο [πολύ - πολύ αγαπημένος] Λαυρέντης έχω την εντύπωση ότι ενσαρκώνει τις ιδιότητες του συνθέτη και του ερμηνευτή, ενώ ο ίδιος δεν γράφει στίχους [δεν μού έρχεται στο μυαλό κάποιο τραγούδι με δικούς του στίχους, αν εσύ θυμηθείς κάποιο τραγούδι, όπου ο Λαυρέντης έχει γράψει και μουσική και στίχους και τραγουδάει ο ίδιος, θα είναι χαρά μου να το αναφέρεις ... ] ....

    Πάντως, από όλη αυτήν την ιστορία το πήρα το μάθημά μου : Δεν ξαναστέλνω δημοψήφισμα στο ΜΗ ......  

     

      

     

     

     

     


    kamelia8
    14.10.2008, 16:36

    Με εκνευρίζουν οι ασταμάτητες αλλαγές. Εκεί που νομίζεις ότι τελείωσαν οι πινελιές, μπαίνεις στη σελίδα και... όλο και κάτι είναι διαφορετικό από την προηγούμενη φορά. Δεν μπορούμε να καταλήξουμε κάπου;


    jorge
    14.10.2008, 19:03

    Τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις με τις τελευταίες αλλαγές; (φαντάζομαι στο σημείο του περιοδικού)


    PHILIPPOSSM
    14.10.2008, 21:03

    Προσαρμογής...Εγώ πάντως εκνευρίζομαι με το γεγονός οτι ορισμένοι δεν πειθαρχούν στους κανόνες ιδιαίτερα στο chat room.


    kamelia8
    14.10.2008, 21:27

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 14-10-2008 στις 19:03 έγραψε...

    Τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις με τις τελευταίες αλλαγές; (φαντάζομαι στο σημείο του περιοδικού)



     

    Ναι, στο περιοδικό. Δεν υπάρχει βέβαια κανένα τεχνικό πρόβλημα. Απλώς αρκετές φορές πρέπει να προσαρμόζομαι στις νέες αλλαγές. Και κάθε φορά ελπίζω να είναι η τελευταία. Αλλά όλο και κάποια καινούρια εμφανίζεται.

    Ξέρω ότι οι αλλαγές σκοπεύουν στη βελτίωση. Αλλά με κουράζουν...


    despinakontogianni
    14.10.2008, 23:16

    Με εκνευρίζει τρομερά το καινούργιο chat που έχει μπει στη σελίδα του ραδιόφωνου. {#emotions_dlg.thumbdown}

    Προτιμούσα το προηγούμενο!


    moufidis
    14.10.2008, 23:30

    Πάρε χαρτάκι προτεραιότητας.


    Corny-Movie-Scene
    15.10.2008, 12:51

     

    Από την μια υπάρχουν αναμασημένα άχρηστα topic, ίχνη τερηδόνας και κραγιόν στο χαμόγελο του site (forum) που λογικό είναι να μένουν, αφού το moderating team δεν έχει θαυματουργούς μπλε και πράσινους κόκκους(δεν είναι πολιτικό υπονοούμενο..) και αν το πολύ-πλύνεις γαριάζει κιόλας... Από την άλλη ένα όμορφο χαμόγελο κερδίζει κόσμο… (υποχόνδριο σχόλιο I know, αλλά ψυχαναλυτικό είναι το topic ούτως ή άλλως)

    Η σκέψη πολλών μελών..(αν θεωρείτε σκέψη το “λέω/κάνω ότι μου κατέβει χωρίς πολύ σκέψη”, επίσης υποκειμενικό, ανήκει στην ίδια περίπτωση με το άνωθεν)

    TO ζωντανό που με έχει κάνει παράβλεψη στο chat και που με τέτοια καθυστερημένη Libido δικαιώνει τους Κινέζους που mαμούν σαν τα κουνέλια αλλά μόνο μεταξύ τους, και δικαιολογεί την ύπαρξη θανατικής ποινής σε κάθε σύνταγμα…:D Καλώ το site να υποστηρίξει/(αν όχι)διοργανώσει έρανο για τα πρώτα έξοδα και την φορτωτική για Βέλγιο…Άει σφυριχτίρ…Μου κολλάει το chat κάθε φορά…(Humor από το «,»  έως «σφυριχτίρ…»)

    Το σήμα με το λέλουδο είναι άκυρο για μένα (όχι άσχημο..άκυρο..)Μουσικός παράδεισος λέμε..Όχι μουσικός μπαχτσές.. Να βάλουμε και ένα ποτιστήρι απο την άλλη...:p  Είναι αρκετά σουρεάλ μια κόκκινη μαργαρίτα στο διάστημα αλλά δεεε..:) Μια κόκκινη μαργαρίτα με ένα ποτιστήρι όμως? :)

    Στην καταχώρηση στην Ατζέντα δεν έχεις τις "ευκολίες" ενός παραδοσιακού(Ηπειρώτικου..?) document οπότε και μια προσθήκη Toolbar για τα Font θα μου άρεσε όπως επίσης και το μέγεθος της ατζέντας στην Κεντρική.. (ίσως αν γινόταν πιο μεγάλη σε διαστάσεις να έχει νόημα και το Toolbar που αναφέρθηκα..)

    Το chat του σταθμού έχει νόημα να είναι  ξεχωριστά από το -Άλλα Ντάλα της Παρασκευής το Γάλα- M.H.Bar και όχι απλά διπλανό room. Το πρόβλημα δεν εντοπίζεται στο αν θα επιλέξεις να απαντήσεις σε κάποιον ανεπιθύμητο/η ή αν θα του/της κάνεις παράβλεψη.. Σκεφτείτε να βγαίνετε κάθε μέρα για καφέ στο ίδιο τραπεζάκι με τα ίδια άτομα με παρόμοια μουσικούλα (Holly shiiiii…low life), και να είναι στην ίδια θέση ένας τύπος που τον σιχαίνεστε… Και να προσποιηθείς ότι δεν είναι εκεί και να μην του απαντάς κάποιος άλλος από τους υπόλοιπους θα κάνει κουβέντα, θα ενοχληθεί από κάτι και θα κάνει διάλογο χωρίς νόημα και φυσικά με εσένα να διαβάζεις τα μισά της κουβέντας …Θα το σκεφτείτε όταν είναι να πάτε ξανά.. Είτε σας αρέσει είτε όχι ένα Chat Room αποτελεί χώρο συνύπαρξης για πολλούς από εμάς που είμαστε σκορποχώρι παντού σε όλη την Ευρώπη(ΠΣΣΣΣΣ….και Καναδά έχουμε και ΗΠΑ αλλά όχι συχνά, απο Γαλλία, Βρετανία, Ιταλία και Τζερμάνια Λάγκερ [Χάρυ Κλιν©] συχνότερα..).

    Αυταααα…ΑΑΑΑΑΑΑΑ…και το Dalaras.com στα φιλικά Link με εκνευρίζει όταν πέφτει το μάτι μου πάνω του…:p

    {#emotions_dlg.beer} 


    998
    19.10.2008, 17:26

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : 998 στις 10-03-2010 12:50 ]


    despinakontogianni
    20.10.2008, 00:40
    ^Όχι στην αλλοτρίωση της ελληνικής γλώσσας! Γι' αυτό. Όσο μπορούμε να γράφουμε σωστά, χωρίς greeklish κλπ.
    agoulina
    20.10.2008, 13:28

    θεωρω πως το site μας θα ηθελε λιγο συγιρισμα... δηλαδη με το που μπαινεις στην αρχικη σελιδα χανεσαι και δεν ξερεις τι να πρωτοκοιταξεις... αυτα!


    sea_like_eyes
    15.01.2009, 20:39

    Ότι άτομα που στις συναντήσεις είναι με μια μπυριτσα σε μια γωνίτσα . . . αντικοινωνικά και μίζερα μέχρι αηδίας . . . χωρίς να τολμούν να αρθρώσουν μια λέξη . . . μέσω ενός κωλοpc (και ειδικότερα μεσω των blogs) αποκτούν ΔΥΝΑΜΗ και το παίζουν κάποιοι . . . γελούν εις βάρος κάποιων άλλων . . .ανυποψίαστων . . . και . . . καταντούν εκνευριστικοί . . . δεν θα μπω στην  διαδικασία να πω Nicknames κτλ . . . οι παλιότεροι γνωρίζετε . . . φυσικά μερικοί κάνουν τα στραβά μάτια . . . Nevermind . . . ευτυχώς εχω φτιάξει ετσι την ζωη μου που χρόνος για ‘’σερφαρισμα’’ . . . δεν υπάρχει αρκετος !υπομονή με τους ενοχλητικούς(για να μη πω τπτ άλλο) λοιπόν . . . τι άλλο να ευχηθώ . . . ?

    Y.Γ ''θεωρω πως το site μας θα ηθελε λιγο συγιρισμα''

    ( (και ξεσκα(ρ)τάρισμα )


    PashalinaMakia
    15.01.2009, 23:32

    Με εκνευρίζει [εκτός απ'το είναι ανοιχτό ακόμα το θέμα με τη Σταυρούλα (χαχαχα πλάκα κάνω ελπίζω να μην το πήρατε στα σοβαρά) ] και οτι βρίσκους κάτι άκυρα θέματα μερικοί κάμποσων χρόνων κι απαντάνε...Περάσανε αιώνες κι ακόμα τα θέματα υπάρχουν...

     

    Mercyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy


    alkyoni
    28.03.2009, 15:43

    Ε.. δεν αντεχω, θα το γραψω, αν και μπορει να ξανα εχει ειπωθει και πιο παλια...

    Μ' εκνευριζει οτι συχνα σε καποια τοπικς που ειναι π.χ. ενημερωτικου χαρακτηρα και οχι μονο, (βλεπε π.χ. συναυλιες  κ.α. ), το τοπικ  βγαινει συχνα εκτος θεματος και στο τελος υπαρχουν εντονες λογομαχιες και χαρακτηρισμοι και γενικα μια ασχημη εικονα τελος παντων λες και εχουμε να χωρισουμε τιποτα...    
    Εε δεν επιτρεποντε αυτα ρε παιδια....σορρυ κιολας.... ηρεμιστε και πειτε την γνωμη σας για το θεμα που αφορα το καθε τοπικ, αν οχι ανοιξτε αλλο θεματακι και πειτε οτι θελετε και "μαλωστε" με την ησυχια σας σε επιτρεπτα ορια!!! (Διαβαστε τους κανονες του site στην αρχη αν δεν γνωριζετε πως συμπεριφερονται σε ενα φορουμ)
    Εγω τι φταιω δηλαδη να ενημερωνομαι  για off topic συζητησεις??
    (εννοειτε ειχα βαλει να μου ερχεται ενημερωση για το συγκεκριμενο τοπικ , γι αυτο και το κανω θεμα)

    Αυτα και με συγχωρειτε για το εντονο της γραφης μου...  καλη συνεχεια σε ολους!


    jorge
    28.03.2009, 16:04

    Alkyoni, στα topics που εχουν θέματα συναυλίες, τι άλλο περιμένεις να συζητηθεί μετά την ανακοίνωση της ημερομηνίας και του Δελτίου Τύπου; Μετά το λογικό είναι ο καθένας να πει τη γνώμη του για αυτούς που παίζουν, τη διοργάνωση, την πορεία του σχήματος κλπ. Εχει το δικαιωμα να πει και έντονα τη γνώμη του και να λογομαχήσει εφόσον σέβεται του συνομιλητές του. (δεν είναι κακός ο διαξιφισμός αν δεν υπάρχουν προσωπικοί χαρακτηρισμοί).

     


    jimpostol
    28.03.2009, 18:37

    το οτι ο σταθμος παιζει παρα μα παρα πολυ ροκ..............!!!!!!!!!!!!!!ειπαμε ρε παιδια.........καλη η ροκ αλλα να ακουσουμε κ κατι αλλο!!!!!!!!!!!!!!!


    linkin-fan
    01.06.2010, 10:59
    που δεν αλλάζει το όνομα...
    linkin-fan
    01.06.2010, 11:02

    {#emotions_dlg.oops}

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : linkin-fan στις 01-06-2010 12:54 ]


    vasilisbSax
    04.06.2010, 16:15

    Δεν θα αναφερθω σ' αυτό που με εκνευρίζει περισσότερο γιατί, αφ' ενός μεν δεν το έχω εντοπίσει, αφ' εταίρου δε ο εκνευρισμός είναι εκνευρισμός και πιστεύω οτι δεν έχει κλίμακα, οπότε:

    Με εκνευρίζει αφάνταστα αυτός ο "νεωτερισμός" ταυτόχρονου ανοίγματος ραδιοφώνου και Δωματίου επικοινωνίας του οποίου δεν κατάλαβα ποτέ την χρησιμότητα (ίσως επειδή είμαι "παιδί" του ραδιοφώνου και όχι του διαδικτύου).

    Αν οι κανόνες του διαδικτύου αυτό προστάζουν, εντάξει, θα συμμορφοθώ, αφού διάλεξα να παίξω το παιχνίδι...
    Αν όχι μήπως είναι καλύτερα να εξετάσουμε και κάποιες παραμέτρους που μας καθιστούν αγενείς, ενώ δεν είμαστε?

    Λέω εγώ τώρα και ας τα εξετάσουν όλα αυτά οι αρμόδιοι...

    Και πάλι φίλοι θάμαστε και πάλι εγώ θα προσπαθώ να προσαρμόζομαι, μέχρι να τελειώσουν τα αποθέματα υπομονής μου και να σας κοιτάω από μακρυά...