ελληνική μουσική
    171 online   ·  210.997 μέλη

    Τι σας εκνευρίζει στο MusicHeaven;

    Japan88gr
    29.11.2010, 15:18

    Δε ξέρω τι ήταν ''κάποτε'' το site, η δημοτικότητά του το τελευταίο διάστημα παντως

    έχει ανοδικη πορεια: Η θέση του MusicHeaven μεταξύ των ελληνικών μουσικών sites

     

    και αυτό σημαίνει οτι γίνεται αναμφισβητητα καλή δουλειά.

     

    Παράθεση:

    Το μέλος AlfaWolf στις 29-11-2010 στις 08:24 έγραψε...

     

    Μια ομάδα είμαστε παιδιά όχι πολλές

    Κι αν (δανείζαμε καταστάσεις) ζηλεύεις κάποια γιατί έχει γκελ περισσότερο στους υπόλοιπους η αν φθονείς έναν παραγωγό για κάποιους λογούς ( επαναλαμβάνω ότι δανικά είναι αυτά μην με ρωτήσετε ποιος τα κάνει ) τότε λοιπόν  η το αποδέχεσαι το γεγονός  που σημαίνει ότι έτσι είναι η προσπαθείς με θεμιτούς τρόπους  πάρεις πίσω αυτό που θεωρείς ότι σου ανήκει . με αθέμιτους τρόπους μόνο χαμένος/η θα είσαι.

    Τέλος πιστεύω  Φίλιππε κι όποιους άλλος άλλη ότι είναι ήδη η ώρα που πρέπει να μιλήσετε καθαρά και με τα nick διότι έτσι θίγετε πολλούς που αδικος φωτογραφίζονται από τα λεγόμενα σας .



     

    Νικόλα εσύ συνέχισε την σπουδαία δουλειά που κάνεις, με τις εξαιρετικες

    συνεντεύξεις που παίρνεις κατά καιρους και τα σπουδαία αφιερώματα,

    (οι δημοτικότητα των εκπομπών σου μιλάει απο μόνη της)

    με το μεράκι να ξεχειλίζει και άφησε τον κάθε μίζερο στη μιζέρια του.

     

     

     

     

     

     

     

     


    PHILIPPOSSM
    29.11.2010, 16:43

    Ευτυχώς που είσαι και εσύ εδώ και μας τα δείχνεις αυτά....


    ApoLa
    29.11.2010, 19:07

    που έχει 93.877 μέλη; έχει 50 nick ο καθένας, τουλάχιστον και αν γραφτεί κάποιος δεν τον ξεγράφετε ΠΟΤΕ. Τα στατιστικά του MH, είναι σαν της Ελλάδος στην Ευρωπαϊκή Κοινότητα πριν το ΔΝΤ !


    jorge
    29.11.2010, 19:19
    Είσαι ο admin και ξέρεις αν ξεγράφουμε κατά καιρούς ή αν ο καθένας έχει 50 nick; Βλέπω οτι γράφτηκες πριν 1 μήνα, γι' αυτό ρωτάω. Και μην πεις οτι είσαι παλιό μέλος, γιατί θα βάλεις αυτογκόλ...
    ApoLa
    29.11.2010, 19:31

    1 μήνα μπορεί να είμαι γραμμένος, αλλά ΞΕΡΩ, γι αυτό ΟΧΙ εξυπνάδες περί αυτογκόλ σε μένα. Ξέρω τουλάχιστον 1 μέλος που έχει 3 nicks πλας αυτό που χρησιμοποιεί, δηλ. 4 και λέω τουλάχιστον 1. Δεν θα είμαι ΕΓΩ ο κακός όμως να το πω δημόσια, σε μήνυμα ευχαρίστως. Και ξαναλέω τουλάχιστον 1. Θέλεις; ή θα κριθεί αρνητικό και αυτό το σχόλιο;


    jorge
    29.11.2010, 19:37
    Αυτό κάποτε λεγόταν ρουφιανιά, αλλά οκ, στείλε...
    ApoLa
    29.11.2010, 19:45

    α όχι δεν με πεις ρουφιάνο δημοσίως, αλλά στείλε ... αυτό λέγεται ανανδρεία ... ΜΙΑ αντρίκια συμπεριφορά εδώ μέσα ΔΕΝ υπάρχει; MIA; και τί ρουφιανιά; εσύ είσαι ο μοντερέιτορ, δεν ξέρεις αν αυτό που λέω ισχύει; Αυτό θα το κρίνεις αρνητικό;

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ApoLa στις 29-11-2010 19:47 ]


    ApoLa
    29.11.2010, 20:04

    άρα έχω δίκιο ΔΕΝ θέλεις να ξέρεις τί γίνεται στο site σου, προτιμάς να νομίζεις ότι έχεις 93.877 μέλη και ας είναι 200 κατ' ουσίαν, μα αν ήταν τόσα θα κέρδιζες χρήματα από αυτό ... Θέλεις να εθελοτυφλείς;

    p.s. το warrez bb ;έχει 1000k ...


    jorge
    29.11.2010, 20:30
    Κάποτε η ρουφιανιά ήταν ντροπή και κανείς δεν τολμούσε να το κάνει δημόσια. Φαίνεται όμως πως στην εποχή μας η συγκεκριμένη λέξη έγινε συνώνυμη της μαγκιάς και αυτός που την κάνει καμαρώνει.

    Δε θα σου χαλάσω τη διάθεση αγαπητέ. Απλά θα σε παραπέμψω στα δεκάδες topic που υπάρχουν σχετικά με μέλη που έχουν γίνει ban ή όσα έχουν αφαιρεθεί από το σύστημα επειδή ήταν ανενεργά. Και σε όσα έχω πει σε διάφορες συνεντεύξεις σχετικά με τον αριθμό των ενεργών μελών του MusicHeaven.

    Και για την ιστορία, την περασμένη εβδομάδα καταγράψαμε την μεγαλύτερη επισκεψιμότητα στην ιστορία μας με 16.500 επισκέψεις σε μία ημέρα (πηγή Google Analytics). Κάτσε εσύ να ασχολείσαι με το αν υπάρχουν μέλη με διπλό λογαριασμό.
    ApoLa
    29.11.2010, 20:35

    Ούτε και εγώ θα σου χαλάσω τη διάθεση, γιατί να μην είσαι χαρούμενος πιστεύοντας τα google analytics; Μια χαρά και εγώ πιστεύω ότι τα UFO υπάρχουν ... Αυτό με εκνευρίζει λοιπόν στο MH, "ότι κανείς ΔΕΝ τιμά τα παντελόνια του, μόνο κάνα δυό γυναίκες τις φούστες τους".

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ApoLa στις 29-11-2010 20:37 ]


    jorge
    29.11.2010, 20:59
    Αν δεν έχεις σχέση με το αντικείμενο, λογικό είναι να βλέπεις το Analytics σαν τα UFO. Σε καταλαβαίνω. Όσον αφορά το ποιός τιμάει τα παντελόνια του, βλέπω οτι βάζεις και τον εαυτό σου μέσα σε αυτούς που δεν τα τιμούν. Κάτι θα ξέρεις...
    ApoLa
    29.11.2010, 21:23

    Έχω απόλυτη σχέση με το αντικείμενο, μα απόλυτη, όμως. Εδώ δεν μιλάμε για επισκεψιμότητα, εσύ το άλλαξες το ποίμα, μιλούσαμε για ενεργά και ΜΟΝΑΔΙΚΑ μέλη. Έχω τόσο απόλυτη σχέση με το αντικείμενο που ΔΕΝ μπορείς να το φανταστείς. Οκ δεν χαλάω χατήρια εγώ, θέλεις να μην τα τιμάω και εγώ τα παντελόνια μου και αυτό να σου δίνει κουράγιο; οκ, αν αυτό σε κάνει να νοιώθεις καλύτερα. Και θέλεις να σου πω ... και δεν θέλεις ... και θέλεις να το παίξεις υπεράνω .... Εγώ σου είπα μια κουβέντα: αν είχε τόσα μέλη το MH, δεν θα είχες ανάγκη donations, θα κέρδιζες κιόλας. Εσύ θέλεις να το κατινιάσεις το θέμα. Κάνε ό,τι νομίζεις.


    GenieGr
    29.11.2010, 21:37

    o ApoLa και το flaming γενικοτερα...


    ApoLa
    30.11.2010, 01:22

    Σοβαρά GenieGr? και το είχα άγχος ... γενικότερα ...


    AlfaWolf
    30.11.2010, 06:02

    Καπετάνιο μην μασάς

    Η ανωτερότητα ποιότητα και δημοκρατική διάθεση και εν τέλη στάση  του ΜΗ

    ΔΕΝ είναι κάτι που πρέπει να προσπαθήσει κανείς να αναδείξει η να αποδείξει,

    είναι κάτι που δεν μπορεί να κρυφτεί Smile

    Είναι η Πραγματικότητα κι αν ενοχλεί κάποιους ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥΣ

    Συνέχυσε έτσι κι εμείς μαζί σου και άσε να βγάλουν το κόμπλεξ, την κακία  και τα υπαρξιακά τους

    όσοι νομίζουν ότι θα μας δηλητηριάσουν,  αποπροσανατολίσουν, προβληματίσουν η δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο προσδοκούν είναι βαθιά νυχτωμένοι στην Αλασκα και εχει παγώση ο εγκέφαλος (αυτος ο λιγος που διαθέτουν)

    ΔΕΝ θα ασχοληθούμε μαζί τους … δεν κάνουμε χάρες ούτε ταΐζουμε την βλακεία τους

    άσε να κοιμούνται τον ύπνο του δικαίου το ζεύγος κενόδοξοι & κόπανοι ε.π.ε;)

     
    -----------------
    Η πραγματική Ευτυχία δεν κρύβεται στον προορισμό αλλά στον τρόπο που ταξιδεύεις. http://blogs.musicheaven.gr/alfawolf http://www.musicheaven.gr/live/101

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AlfaWolf στις 30-11-2010 06:15 ]


    jorge
    30.11.2010, 13:49

    Παράθεση:

    Το μέλος ApoLa στις 29-11-2010 στις 21:23 έγραψε...

    Εδώ δεν μιλάμε για επισκεψιμότητα, εσύ το άλλαξες το ποίμα, μιλούσαμε για ενεργά και ΜΟΝΑΔΙΚΑ μέλη.

    Λέει πουθενά δίπλα στον αριθμό 93.915 οτι πρόκειται για ενεργά και μοναδικά μέλη; Έχω ισχυριστεί εγώ ποτέ κάτι τέτοιο για να το έχεις βρει τωρα αφορμή να πετάς λάσπη; Είναι εγγραφές και το λέω σε όποιον με ρωτάει και θα το βρεις και δημόσια σε posts και συνεντεύξεις. Όπως και στο Facebook, όπως και σε όλα τα άλλα sites, έτσι και εδώ μιλάμε για εγγραφές. Τι κόλλημα έχεις φάει τώρα με τη μοναδικότητα, δεν μπορώ να καταλάβω. Γιατί πολύ απλά δεν ρωτάς: Πόσα είναι τα ενεργά μέλη; Έχω προβλημα νομίζεις να κάνω ένα query στη βάση και να σου απαντήσω; Κανένα.

     

     

     

    Παράθεση:

    Το μέλος ApoLa στις 29-11-2010 στις 21:23 έγραψε...

    Εγώ σου είπα μια κουβέντα: αν είχε τόσα μέλη το MH, δεν θα είχες ανάγκη donations, θα κέρδιζες κιόλας.

    Το θέμα είναι καταρχήν να βγαίνουν τα έξοδα και κατά δεύτερο να μπορούμε να επενδύουμε σε νέες υπηρεσίες και νέο εξοπλισμό (κάτι που προσπαθούμε και αν δεν μας χτυπήσει κι άλλο η κρίση, θα γίνει σύντομα). Όσον αφορά τα ενεργά μέλη, τα οποία θεωρείς λίγα, έχω μόνο να σου πω οτι σημασία έχει να νιώθεις και να είσαι χρήσιμος. Αν είσαι χρήσιμος μέσω Forum ή Αγγελιών (όπου πρέπει να είσαι μέλος) ή μέσω της ανάγνωσης άρθρων ή posts, ελάχιστη σημασία έχει. Τη χρησιμότητα πάλι, εγώ την μετράω από τα pageviews. Εσύ από τον αριθμό των μελών-εγγραφών. Όπως νομίζει ο καθένας.


    jorge
    30.11.2010, 13:50
    Alfawolf, όπως είπες και λίγο παραπάνω, καλό είναι να μην δημιουργούμε ομάδες. Οπότε νομίζω δεν χρειάζονται αυτά που - καλοπροαίρετα - έγραψες.
    ilio
    30.11.2010, 17:03

    Νικόλα καλό είναι αυτό που λες περί ομάδων ,αλλά νομίζω πως αυτό είναι αναπόφευκτο να συμβαίνει.

    Δημιουργούνται ομάδες όπως και να χει καθώς δεν μπορούμε να ταιριάζουμε όλοι με όλους

     και να έχουμε θέση για όλα.

    Όμως ,σημασία έχει, οι όποιες ομάδες δημιουργούνται να μην λειτουργούν οπαδικά...

    Αυτό νομίζω πως είναι το φάουλ και επεκτείνεται σε όλες τις εκφάνσεις τις ζωής μας.

    Επίσης,αφού άνοιξες ένα τέτοιο θέμα ,δηλαδή με το "τι μας εκνευρίζει στο Musicheaven" ,

    διαπιστώνω συχνά και λυπάμαι γι αυτό πως τις περισσότερες φορές περισσεύει ο εγωϊσμός...

    Δυστυχώς μεταφέρουμε και στο διαδίκτυο τα κακώς κείμενα της κοινωνίας μας και του

    κακού εαυτού μας αλλά, όπως και έξω στην απτή ζωή, δεν μας φταίνε σε τίποτε οι άλλοι

    και ιδιαιτέρως πολλοί άνθρωποι που μπαίνουν στο site για να χαλαρώσουν και να επικοινωνήσουν

    με άλλους ανθρώπους όπου έχουν κοινά ενδιαφέροντα.

    Τέλος,όσον αφορά τον τομέα με τον οποίο απασχολούμαι πιο πολύ εδώ μέσα,το ραδιόφωνο μας

    δηλαδή, με στεναχωρεί αφάνταστα και με θυμώνει που κάποιοι άνθρωποι δεν καταλαβαίνουν;

    Δεν συνειδητοποιούν;

    Το πόσο μεγάλη ευθύνη έχουν σχετικά με όσα μεταδίδουν μέσα από την εκάστοτε εκπομπή τους

     και από το μικροφωνό τους.

    Αν προσέχουμε όλοι την συμπεριφορά μας και το χώρο που μας φιλοξενεί τότε θα μας σέβονται

    όλοι και δεν θα υπάρχει λόγος για το άνοιγμα τέτοιων θεμάτων.


    PHILIPPOSSM
    30.11.2010, 17:16

    1000 like στην Ερατω.........


    AlfaWolf
    30.11.2010, 20:33

    Παράθεση:

    Το μέλος ilio στις 30-11-2010 στις 17:03 έγραψε...

    Νικόλα καλό είναι αυτό που λες περί ομάδων ,αλλά νομίζω πως αυτό είναι αναπόφευκτο να συμβαίνει.

    Δημιουργούνται ομάδες όπως και να χει καθώς δεν μπορούμε να ταιριάζουμε όλοι με όλους

     και να έχουμε θέση για όλα.

    Όμως ,σημασία έχει, οι όποιες ομάδες δημιουργούνται να μην λειτουργούν οπαδικά...

    Αυτό νομίζω πως είναι το φάουλ και επεκτείνεται σε όλες τις εκφάνσεις τις ζωής μας.

    Επίσης,αφού άνοιξες ένα τέτοιο θέμα ,δηλαδή με το "τι μας εκνευρίζει στο Musicheaven" ,

    διαπιστώνω συχνά και λυπάμαι γι αυτό πως τις περισσότερες φορές περισσεύει ο εγωϊσμός...

    Δυστυχώς μεταφέρουμε και στο διαδίκτυο τα κακώς κείμενα της κοινωνίας μας και του

    κακού εαυτού μας αλλά, όπως και έξω στην απτή ζωή, δεν μας φταίνε σε τίποτε οι άλλοι

    και ιδιαιτέρως πολλοί άνθρωποι που μπαίνουν στο site για να χαλαρώσουν και να επικοινωνήσουν

    με άλλους ανθρώπους όπου έχουν κοινά ενδιαφέροντα.

    Τέλος,όσον αφορά τον τομέα με τον οποίο απασχολούμαι πιο πολύ εδώ μέσα,το ραδιόφωνο μας

    δηλαδή, με στεναχωρεί αφάνταστα και με θυμώνει που κάποιοι άνθρωποι δεν καταλαβαίνουν;

    Δεν συνειδητοποιούν;

    Το πόσο μεγάλη ευθύνη έχουν σχετικά με όσα μεταδίδουν μέσα από την εκάστοτε εκπομπή τους

     και από το μικροφωνό τους.

    Αν προσέχουμε όλοι την συμπεριφορά μας και το χώρο που μας φιλοξενεί τότε θα μας σέβονται

    όλοι και δεν θα υπάρχει λόγος για το άνοιγμα τέτοιων θεμάτων.



    Ερατώ  δεν το άνοιξα εγώ το θέμα Smile αλλά αυτό πολύ λίγη σημασία έχει Smile

    όταν μίλησα για ομάδες αυτό που λες κι εσύ εννοούσα βεβαία δεν λέω κάτι άλλο

    Τεσπα όταν θα κι αν θα υπάρξουν ανακοινώσεις με στοιχειά και ονόματα θα ξανά ασχοληθώ με το θέμα

    έως τότε για μένα θα είναι η άχρηστη πληροφορία της ημέρας {#emotions_dlg.thumbdown}