ελληνική μουσική
    135 online   ·  211.138 μέλη

    Τι σας εκνευρίζει στο MusicHeaven;

    rouli726
    30.11.2010, 20:48

    Παράθεση:

    Το μέλος ApoLa στις 30-11-2010 στις 01:22 έγραψε...

    Σοβαρά GenieGr? και το είχα άγχος ... γενικότερα ...



    Σε ένα άλλο τόπικ σου είχα γράψει "Συμμαζέψου".....!

    Λυπάμαι τα υπόλοιπα μέλη αλλά θα επαναληφθώ......

    Η ελευθερία από ένα σημείο και μετά γίνεται ασυδοσία..και το έχεις ξεπεράσει αυτό το σημείο προ πολλού.

    Αν θες γράψε μας το όνομά σου,αφου μας έμαθες όλους τόσο καλά εδω μέσα ,σε διάστημα ενός μήνα!


    rouli726
    30.11.2010, 20:56

    Παράθεση:

    Το μέλος AlfaWolf στις 30-11-2010 στις 20:33 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος ilio στις 30-11-2010 στις 17:03 έγραψε...

    Νικόλα καλό είναι αυτό που λες περί ομάδων ,αλλά νομίζω πως αυτό είναι αναπόφευκτο να συμβαίνει.

    Δημιουργούνται ομάδες όπως και να χει καθώς δεν μπορούμε να ταιριάζουμε όλοι με όλους

    και να έχουμε θέση για όλα.

    Όμως ,σημασία έχει, οι όποιες ομάδες δημιουργούνται να μην λειτουργούν οπαδικά...

    Αυτό νομίζω πως είναι το φάουλ και επεκτείνεται σε όλες τις εκφάνσεις τις ζωής μας.

    Επίσης,αφού άνοιξες ένα τέτοιο θέμα ,δηλαδή με το "τι μας εκνευρίζει στο Musicheaven" ,

    διαπιστώνω συχνά και λυπάμαι γι αυτό πως τις περισσότερες φορές περισσεύει ο εγωϊσμός...

    Δυστυχώς μεταφέρουμε και στο διαδίκτυο τα κακώς κείμενα της κοινωνίας μας και του

    κακού εαυτού μας αλλά, όπως και έξω στην απτή ζωή, δεν μας φταίνε σε τίποτε οι άλλοι

    και ιδιαιτέρως πολλοί άνθρωποι που μπαίνουν στο site για να χαλαρώσουν και να επικοινωνήσουν

    με άλλους ανθρώπους όπου έχουν κοινά ενδιαφέροντα.

    Τέλος,όσον αφορά τον τομέα με τον οποίο απασχολούμαι πιο πολύ εδώ μέσα,το ραδιόφωνο μας

    δηλαδή, με στεναχωρεί αφάνταστα και με θυμώνει που κάποιοι άνθρωποι δεν καταλαβαίνουν;

    Δεν συνειδητοποιούν;

    Το πόσο μεγάλη ευθύνη έχουν σχετικά με όσα μεταδίδουν μέσα από την εκάστοτε εκπομπή τους

    και από το μικροφωνό τους.

    Αν προσέχουμε όλοι την συμπεριφορά μας και το χώρο που μας φιλοξενεί τότε θα μας σέβονται

    όλοι και δεν θα υπάρχει λόγος για το άνοιγμα τέτοιων θεμάτων.



    Ερατώ δεν το άνοιξα εγώ το θέμα Smile αλλά αυτό πολύ λίγη σημασία έχει Smile

    όταν μίλησα για ομάδες αυτό που λες κι εσύ εννοούσα βεβαία δεν λέω κάτι άλλο

    Τεσπα όταν θα κι αν θα υπάρξουν ανακοινώσεις με στοιχειά και ονόματα θα ξανά ασχοληθώ με το θέμα

    έως τότε για μένα θα είναι η άχρηστη πληροφορία της ημέρας {#emotions_dlg.thumbdown}

     



    Νικόλα μου,συγγνώμη,αλλά είσαι απόλυτος.Μας ρώτησες αν αυτά που λέμε πχ τα έχουμε αναφέρει?Αν έχουμε αποταθεί στους διαχειριστές για μέλη με "παραβατική" συμπεριφορά?Γιατί μας "στήνεις" στον τοίχο επειδή δε λέμε δημόσια κάτι?

    Προσωπικά,οτιδήποτε πέφτει στην αντίληψή μου το αναφέρω με όνομα,όχι φυσικά δημόσια,αλλά στους διαχειριστές.Και ο jorge έχει λάβει τέτοιο μήνυμά μου και ο Deos,κατά καιρούς.Αυτούς αφορά,όχι όλο το σάιτ.

    Στο τόπικ αυτό απλά έγραψα την άποψή μου για το θέμα,τί με χαλάει δηλαδή στον παράδεισό μας..

    Είμαι 5 χρόνια μέλος και δε πρόκειται να αλλάξω τώρα συμπεριφορά και τακτική επειδή κάποια μέλη αρέσκονται στους καβγάδες.


    ilio
    30.11.2010, 21:02

    Παράθεση:

    Το μέλος AlfaWolf στις 30-11-2010 στις 20:33 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος ilio στις 30-11-2010 στις 17:03 έγραψε...

    Νικόλα καλό είναι αυτό που λες περί ομάδων ,αλλά νομίζω πως αυτό είναι αναπόφευκτο να συμβαίνει.

    Δημιουργούνται ομάδες όπως και να χει καθώς δεν μπορούμε να ταιριάζουμε όλοι με όλους

     και να έχουμε θέση για όλα.

    Όμως ,σημασία έχει, οι όποιες ομάδες δημιουργούνται να μην λειτουργούν οπαδικά...

    Αυτό νομίζω πως είναι το φάουλ και επεκτείνεται σε όλες τις εκφάνσεις τις ζωής μας.

    Επίσης,αφού άνοιξες ένα τέτοιο θέμα ,δηλαδή με το "τι μας εκνευρίζει στο Musicheaven" ,

    διαπιστώνω συχνά και λυπάμαι γι αυτό πως τις περισσότερες φορές περισσεύει ο εγωϊσμός...

    Δυστυχώς μεταφέρουμε και στο διαδίκτυο τα κακώς κείμενα της κοινωνίας μας και του

    κακού εαυτού μας αλλά, όπως και έξω στην απτή ζωή, δεν μας φταίνε σε τίποτε οι άλλοι

    και ιδιαιτέρως πολλοί άνθρωποι που μπαίνουν στο site για να χαλαρώσουν και να επικοινωνήσουν

    με άλλους ανθρώπους όπου έχουν κοινά ενδιαφέροντα.

    Τέλος,όσον αφορά τον τομέα με τον οποίο απασχολούμαι πιο πολύ εδώ μέσα,το ραδιόφωνο μας

    δηλαδή, με στεναχωρεί αφάνταστα και με θυμώνει που κάποιοι άνθρωποι δεν καταλαβαίνουν;

    Δεν συνειδητοποιούν;

    Το πόσο μεγάλη ευθύνη έχουν σχετικά με όσα μεταδίδουν μέσα από την εκάστοτε εκπομπή τους

     και από το μικροφωνό τους.

    Αν προσέχουμε όλοι την συμπεριφορά μας και το χώρο που μας φιλοξενεί τότε θα μας σέβονται

    όλοι και δεν θα υπάρχει λόγος για το άνοιγμα τέτοιων θεμάτων.



    Ερατώ  δεν το άνοιξα εγώ το θέμα Smile αλλά αυτό πολύ λίγη σημασία έχει Smile

    όταν μίλησα για ομάδες αυτό που λες κι εσύ εννοούσα βεβαία δεν λέω κάτι άλλο

    Τεσπα όταν θα κι αν θα υπάρξουν ανακοινώσεις με στοιχειά και ονόματα θα ξανά ασχοληθώ με το θέμα

    έως τότε για μένα θα είναι η άχρηστη πληροφορία της ημέρας {#emotions_dlg.thumbdown}

     



    Εμ Νικόλα είδες που επειδή τόσο πολύ ασχολούμαι και εγώ με όλα αυτά

    μπερδεύτηκα και νόμιζα πως εσύ άνοιξες το θέμα.

    Σαφέστατα ο jorge το είχε δημιουργήσει παλαιότερα για εποικοδομητική

    κριτική κλπ,άλλο αν αυτό δεν γίνεται και αφήνεται χώρος για άλλα...

    Δεν έδωσα λοιπόν σημασία στις πίσω σελίδες{#emotions_dlg.biggrin}

    Έτσι λοιπόν έπεσε το μάτι μου στο δικό σου post περί ομάδων

    και γι αυτό το σχολίασα.


    PHILIPPOSSM
    30.11.2010, 21:46

    Παράθεση:

    Το μέλος AlfaWolf στις 30-11-2010 στις 20:33 έγραψε...

     



    Ερατώ δεν το άνοιξα εγώ το θέμα Smile αλλά αυτό πολύ λίγη σημασία έχει Smile

    όταν μίλησα για ομάδες αυτό που λες κι εσύ εννοούσα βεβαία δεν λέω κάτι άλλο

    Τεσπα όταν θα κι αν θα υπάρξουν ανακοινώσεις με στοιχειά και ονόματα θα ξανά ασχοληθώ με το θέμα

    έως τότε για μένα θα είναι η άχρηστη πληροφορία της ημέρας {#emotions_dlg.thumbdown}

     



    Εγώ το άνοιξα το θέμα αλλά εσύ γιατί "μυγιάζεσαι;"

    .....και δεν σε εχω για κουτσομπόλη για να θες να μάθεις ονόματα αν και είμαι σίγουρος ότι καταλαβαίνεις και ξέρεις γιατί μιλάω.....

    Θα μπορούσα λοιπόν να σου γράψω όλα τα ονόματα αυτών που -κατ 'εμένα-  δημιούργησαν θέματα. αλλά δεν θα το κάνω μέχρι να κρίνω εγώ.
    Αν είναι άχρηστη πληροφορία άσε να το κρίνουν όλοι αυτοί που μου έχουν στείλει ΠΜ και όσοι έχουν σχολιάσει εδώ.

    Και για μια ακόμα φορά σε ρωτάω........Γιατί μυγιαστικες;;;;


    Kristalo
    30.11.2010, 22:49

    Βρε παιδιά ηρεμήστε! Τι είναι αυτά; Ο ένας άρχισε να κατηγορεί τον άλλον! Νιώθω ότι γύρω μου αιωρούνται ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ και εγώ προσπαθώ να καταλάβω από τα υπονοούμενα!

    Ο ένας θάβει τον άλλον...ήμαρτον δηλαδή! Υπάρχει κάποιο όφελος άλλο από το να περνούμε εδώ μέσα καλα και να κάνουμε την ζωή μας πιο διασκεδαστική;

    Νομίζω ότι προσφέρει ο καθένας εδώ μέσα το κάνει οικιοθελώς.....και αν μπαίνει εδώ μέσα είναι γιατί του αρέσει! Αν δεν αρέσει δεν μπαίνει!

    Το να δημιουργούνται ομάδες αυτό δεν είναι κακό γιατί κάθε παραγωγός και εκπομπή εχει τους φαν του..εξού και οι ομάδες! Κακό είναι το να δημιουργούνται κλίκες οι οποίες αυτοσκοπό έχουν εξουδετέρωση μελών εδω μέσα που είναι δημοφιλή, ή την δημιουργία κακότροπων σχολίων ενάντια του ΜΗ.

    Τα αρνητικά σχόλια πάντα θα υπάρχουν...αυτή είναι και ελευθερία του λόγου πια...Το θέμα είναι αν εμας μας αρέσει που είμαστε εδώ.... και όσοι έχουμε πρόβλημα στ΄αλήθεια γιατί δεν ξεκολλάμε από εδω αφού δεν μας εκφράζει; Σημαντικό ερώτημα και με ουσία για να προσπαθήσετε να απαντήσετε όσοι πράγματι νομίζετε πως ο MH έχει πρόβλημα!


    rizveda
    30.11.2010, 23:03

    Παράθεση:

    Το μέλος ilio στις 30-11-2010 στις 21:02 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος AlfaWolf στις 30-11-2010 στις 20:33 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος ilio στις 30-11-2010 στις 17:03 έγραψε...

    Νικόλα καλό είναι αυτό που λες περί ομάδων ,αλλά νομίζω πως αυτό είναι αναπόφευκτο να συμβαίνει.

    Δημιουργούνται ομάδες όπως και να χει καθώς δεν μπορούμε να ταιριάζουμε όλοι με όλους

    και να έχουμε θέση για όλα.

    Όμως ,σημασία έχει, οι όποιες ομάδες δημιουργούνται να μην λειτουργούν οπαδικά...

    Αυτό νομίζω πως είναι το φάουλ και επεκτείνεται σε όλες τις εκφάνσεις τις ζωής μας.

    Επίσης,αφού άνοιξες ένα τέτοιο θέμα ,δηλαδή με το "τι μας εκνευρίζει στο Musicheaven" ,

    διαπιστώνω συχνά και λυπάμαι γι αυτό πως τις περισσότερες φορές περισσεύει ο εγωϊσμός...

    Δυστυχώς μεταφέρουμε και στο διαδίκτυο τα κακώς κείμενα της κοινωνίας μας και του

    κακού εαυτού μας αλλά, όπως και έξω στην απτή ζωή, δεν μας φταίνε σε τίποτε οι άλλοι

    και ιδιαιτέρως πολλοί άνθρωποι που μπαίνουν στο site για να χαλαρώσουν και να επικοινωνήσουν

    με άλλους ανθρώπους όπου έχουν κοινά ενδιαφέροντα.

    Τέλος,όσον αφορά τον τομέα με τον οποίο απασχολούμαι πιο πολύ εδώ μέσα,το ραδιόφωνο μας

    δηλαδή, με στεναχωρεί αφάνταστα και με θυμώνει που κάποιοι άνθρωποι δεν καταλαβαίνουν;

    Δεν συνειδητοποιούν;

    Το πόσο μεγάλη ευθύνη έχουν σχετικά με όσα μεταδίδουν μέσα από την εκάστοτε εκπομπή τους

    και από το μικροφωνό τους.

    Αν προσέχουμε όλοι την συμπεριφορά μας και το χώρο που μας φιλοξενεί τότε θα μας σέβονται

    όλοι και δεν θα υπάρχει λόγος για το άνοιγμα τέτοιων θεμάτων.



    Ερατώ δεν το άνοιξα εγώ το θέμα Smile αλλά αυτό πολύ λίγη σημασία έχει Smile

    όταν μίλησα για ομάδες αυτό που λες κι εσύ εννοούσα βεβαία δεν λέω κάτι άλλο

    Τεσπα όταν θα κι αν θα υπάρξουν ανακοινώσεις με στοιχειά και ονόματα θα ξανά ασχοληθώ με το θέμα

    έως τότε για μένα θα είναι η άχρηστη πληροφορία της ημέρας {#emotions_dlg.thumbdown}

     



    Εμ Νικόλα είδες που επειδή τόσο πολύ ασχολούμαι και εγώ με όλα αυτά

    μπερδεύτηκα και νόμιζα πως εσύ άνοιξες το θέμα.

    Σαφέστατα ο jorge το είχε δημιουργήσει παλαιότερα για εποικοδομητική

    κριτική κλπ,άλλο αν αυτό δεν γίνεται και αφήνεται χώρος για άλλα...

    Δεν έδωσα λοιπόν σημασία στις πίσω σελίδες{#emotions_dlg.biggrin}

    Έτσι λοιπόν έπεσε το μάτι μου στο δικό σου post περί ομάδων

    και γι αυτό το σχολίασα.



    παρολο που μολις τωρα γραφτηκα σαν μελος ακουω τουλαχιστον δυοχρονια το ραδιο και παρακολουθω τα τεκτενομενα εδω μεσα

    Διακρινω  οτι τα μελη που(ΚΥΡΙΩΣ) ΕΚΦΡΑΖΟΥΝ ΟΜΑΔΕΣ αναφερονται στο  ποσο κακο ειναι αυτο

    στην προσωπικη μου ζωη με διακρινει το θαρρος μου επομενως δεν ειναι μου ειναι δυσκολο να πω  οτι ατομα απο εδω μεσα ακουν μονο συγκεκριμενες εκπομπες(ιλιο,αλφα,σιλια,αλκυονη,δημητρης1965,λυκος.............)και πολλοι αλλοι .Ακομη ειναι πολυ ευκολο κανενας αυτο να το αντιληφθει ακουγογοντας και βλεπωντας τα μελη να γινονται απο  ντροπαλοι .... επωνυμοι..........................Αυτα για την  ωρα ΚΑΛΗ ΑΚΡΟΑΣΗ


    kwstasagas
    30.11.2010, 23:25

    Παράθεση:

    Το μέλος Kristalo στις 30-11-2010 στις 22:49 έγραψε...

    Βρε παιδιά ηρεμήστε! Τι είναι αυτά; Ο ένας άρχισε να κατηγορεί τον άλλον! Νιώθω ότι γύρω μου αιωρούνται ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ και εγώ προσπαθώ να καταλάβω από τα υπονοούμενα!

    Ο ένας θάβει τον άλλον...ήμαρτον δηλαδή! Υπάρχει κάποιο όφελος άλλο από το να περνούμε εδώ μέσα καλα και να κάνουμε την ζωή μας πιο διασκεδαστική;

    Νομίζω ότι προσφέρει ο καθένας εδώ μέσα το κάνει οικιοθελώς.....και αν μπαίνει εδώ μέσα είναι γιατί του αρέσει! Αν δεν αρέσει δεν μπαίνει!

    Το να δημιουργούνται ομάδες αυτό δεν είναι κακό γιατί κάθε παραγωγός και εκπομπή εχει τους φαν του..εξού και οι ομάδες! Κακό είναι το να δημιουργούνται κλίκες οι οποίες αυτοσκοπό έχουν εξουδετέρωση μελών εδω μέσα που είναι δημοφιλή, ή την δημιουργία κακότροπων σχολίων ενάντια του ΜΗ.

    Τα αρνητικά σχόλια πάντα θα υπάρχουν...αυτή είναι και ελευθερία του λόγου πια...Το θέμα είναι αν εμας μας αρέσει που είμαστε εδώ.... και όσοι έχουμε πρόβλημα στ΄αλήθεια γιατί δεν ξεκολλάμε από εδω αφού δεν μας εκφράζει; Σημαντικό ερώτημα και με ουσία για να προσπαθήσετε να απαντήσετε όσοι πράγματι νομίζετε πως ο MH έχει πρόβλημα!



    +1000 με αυτά που γράφει η kristalo {#emotions_dlg.thumbup}{#emotions_dlg.thumbup}

     

     


    AlfaWolf
    30.11.2010, 23:56

    Παράθεση:

    Το μέλος PHILIPPOSSM στις 30-11-2010 στις 21:46 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος AlfaWolf στις 30-11-2010 στις 20:33 έγραψε...

     



    Ερατώ δεν το άνοιξα εγώ το θέμα Smile αλλά αυτό πολύ λίγη σημασία έχει Smile

    όταν μίλησα για ομάδες αυτό που λες κι εσύ εννοούσα βεβαία δεν λέω κάτι άλλο

    Τεσπα όταν θα κι αν θα υπάρξουν ανακοινώσεις με στοιχειά και ονόματα θα ξανά ασχοληθώ με το θέμα

    έως τότε για μένα θα είναι η άχρηστη πληροφορία της ημέρας {#emotions_dlg.thumbdown}

     



    Εγώ το άνοιξα το θέμα αλλά εσύ γιατί "μυγιάζεσαι;"

    .....και δεν σε εχω για κουτσομπόλη για να θες να μάθεις ονόματα αν και είμαι σίγουρος ότι καταλαβαίνεις και ξέρεις γιατί μιλάω.....

    Θα μπορούσα λοιπόν να σου γράψω όλα τα ονόματα αυτών που -κατ 'εμένα-  δημιούργησαν θέματα. αλλά δεν θα το κάνω μέχρι να κρίνω εγώ.
    Αν είναι άχρηστη πληροφορία άσε να το κρίνουν όλοι αυτοί που μου έχουν στείλει ΠΜ και όσοι έχουν σχολιάσει εδώ.

    Και για μια ακόμα φορά σε ρωτάω........Γιατί μυγιαστικες;;;;



    Δεν νομίζω ότι είναι κακό να ανοίξεις ένα τέτοιο θέμα για να μυγιαστώ η όχι 

    άτοπο το σχόλιο σου και κατ επέκταση και η ερώτηση σου΄

    πάει αυτό...

    τώρα για τα ονόματα κλπ δεν με ενδιαφέρει πραγματικά το πότε θα τα πεις η αν  δεν τα πεις .

    όσο για τον χαρακτηρισμό άχρηστη πληροφορία

    πες μου εσύ τι το θετικό προσφέρει αυτό που έγραψες ?

    έστω και ένα αν βρεις θα παω πάσο

     

     

     


    rouli726
    01.12.2010, 00:15

    Παράθεση:

    Το μέλος rizveda στις 30-11-2010 στις 23:03 έγραψε...

     

    παρολο που μολις τωρα γραφτηκα σαν μελος ακουω τουλαχιστον δυοχρονια το ραδιο και παρακολουθω τα τεκτενομενα εδω μεσα

    Διακρινω  οτι τα μελη που(ΚΥΡΙΩΣ) ΕΚΦΡΑΖΟΥΝ ΟΜΑΔΕΣ αναφερονται στο  ποσο κακο ειναι αυτο

    στην προσωπικη μου ζωη με διακρινει το θαρρος μου επομενως δεν ειναι μου ειναι δυσκολο να πω  οτι ατομα απο εδω μεσα ακουν μονο συγκεκριμενες εκπομπες(ιλιο,αλφα,σιλια,αλκυονη,δημητρης1965,λυκος.............)και πολλοι αλλοι .Ακομη ειναι πολυ ευκολο κανενας αυτο να το αντιληφθει ακουγογοντας και βλεπωντας τα μελη να γινονται απο  ντροπαλοι .... επωνυμοι..........................Αυτα για την  ωρα ΚΑΛΗ ΑΚΡΟΑΣΗ



    Ποιο ειναι το κακο στο να ακους συγκεκριμενες εκπομπες?

    Η μαγεια του ραδιοφωνου εδω ειναι ακριβως αυτη,οτι υπαρχουν εκπομπες για ολα τα γουστα.

    Αλλωστε δεν ειμαστε ολοι μεσα ολημερις κι ολονυχτις..

    Κι εμενα μου κανει εντυπωση που εισαι 2 χρονια ακροατης-τρια αλλα μολις εγινες μελος,αλλα το μονο που μπορω να πω ειναι καλως ηρθες!


    jorge
    01.12.2010, 00:31
    Επιτέλους ο καθένας λέει την άποψή του, όσο καυστική κι αν είναι. Μου είχε λείψει αυτό. Προσωπικά το χαίρομαι γιατί αυτό που λείπει σήμερα είναι το να έχει κάποιος άποψη και να την υποστηρίζει. Όλοι είμαστε ρομποτάκια που τρώμε οτι μας σερβίρουν. Επιτέλους βλέπω γνώμες.
    SouLRocK
    01.12.2010, 01:16

    Γενικά δε θ'απαντούσα στο θέμα γιατί είμαι της αποψης ότι αν σ'εκνευρίζει κάτι ή κάποιος του στέλνεις ένα ΠΜ ή τον συναντάς και του το λες με το λόγο μαζί...

    αλλά γενικά αυτό που παρατηρώ συχνότερα δυστυχώς εδώ στο MH τελευταία είναι ότι άτομα φαίνονται να βγάζουν εμπάθεια ή ζήλια γι'αλλα ατομα εδώ και το επιδεικνύουν στο φόρουμ κάποιες φορές. και το χειρότερο: χωρίς να τους γνωρίζουν. δεν ξέρω το λόγο.

    έτσι γίνονται πολλά καρφώματα και τραβάει πολύ ένα θέμα (όπως αυτό), εκτοξευονται βέλη που δε χρειάζονται. jorje σαν admin έπρεπε να τελειώνεις τη συζήτηση όταν ξεφεύγει πια από τα όρια της άποψης.

    αυτό με το ράδιο πάλι δε το καταλαβαίνω... προς τι η τόση φασαρία? αν θα έχει κάποιος 30 ακροατές ή 3? ο καθένας θα μπορούσε να κάνει διασκεδαστική την εκπομπή του, ο καθένας έχει το θέμα του, ανεξάρτητα από τους ακροατές. έτσι κι αλλιώς από χόμπυ  το κάνουμε. την τελευταία φορά που κοιταξα το σαιτ ήταν ελεύθερο όποιος θέλει μπορεί ν'ακούσει τις εκπομπές και να πει τις απόψεις του αρκεί να μη το κάνει με υβριστικό τρόπο προς κάποιον συναδερφό του εδώ. όποιος δε θέλει μπορεί απλά να μην ασχολείται. ίσως δε θα έπρεπε να μπει αυτό με τους ακροατές (η λίστα ποιοι έχουν περισσότερους) γιατί μπορεί κάποιοι να το πήραν σα διαγωνισμό φήμης!

    ίσως υπάρχουν ομάδες και ότιδήποτε άλλο (ταπεινή μου άποψη αυτό είναι βλακεία) αλλά είναι φυσικό με κάποια άτομα να συμφωνείς με τις απόψεις τους περισσότερο και με κάποια να διαφωνείς! αυτό δε λέει τίποτα όσο σέβεσαι τις απόψεις τους και δε θίγεις και θίγεσαι προσωπικά.

    πάντως πολλές φορές επειδή τα γραφόμενα απατούν (στο χαρακτηρισμό ενός ατόμου), καλύτερα πριν οποιοσδήποτε αρχίζει το θάψιμο του, να το συναντήσει αν γίνεται (αν δε τον γνωρίζει). αλλιώς είναι δειλία να τον κακολογεί εδώ, ας πει απλά ότι διαφωνεί.

    δυστυχώς υπάρχουν και άτομα που δε τα βλέπω online πια όπως παλιά και ελπίζω να είναι λόγω φόρτου εργασίας και όχι για τα παραπάνω.

    τα παραπάνω είναι άποψη μου.

    Υ.Γ. Jorje συμφωνώ να έχει ο καθένας άποψη και να την υποστηρίζει με τα επιχειρήματα του αλλά ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ ούτε να θίγει κάποιον που διαφωνεί!


    Lorelei
    01.12.2010, 02:01

    Βασικά, δε μ' εκνευρίζει ακόμα τπτ γιατί τώρα γράφτηκα,{#emotions_dlg.oops} αλλά θα 'λεγα να μπουν πιο πολλά emoticons στις επιλογές καθώς και παιχνίδιαSmile

     

     


    ApoLa
    01.12.2010, 02:11

    Παράθεση:

    Το μέλος rouli726 στις 30-11-2010 στις 20:48 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος ApoLa στις 30-11-2010 στις 01:22 έγραψε...

    Σοβαρά GenieGr? και το είχα άγχος ... γενικότερα ...



    Σε ένα άλλο τόπικ σου είχα γράψει "Συμμαζέψου".....!

    Λυπάμαι τα υπόλοιπα μέλη αλλά θα επαναληφθώ......

    Η ελευθερία από ένα σημείο και μετά γίνεται ασυδοσία..και το έχεις ξεπεράσει αυτό το σημείο προ πολλού.

    Αν θες γράψε μας το όνομά σου,αφου μας έμαθες όλους τόσο καλά εδω μέσα ,σε διάστημα ενός μήνα!



    Να συμμαζευτώ; μου το είχες πει; χίλια συγνώμη, δεν το θυμάμαι. Το όνομά μου είναι γραμμένο στο προφίλ μου, το δικό σου; Λοιπόν κάνε μας τη χάρη και αν δεν σου αρέσω μη με διαβάζεις.


    ApoLa
    01.12.2010, 02:25

    Παράθεση:

    Το μέλος PHILIPPOSSM στις 30-11-2010 στις 21:46 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος AlfaWolf στις 30-11-2010 στις 20:33 έγραψε...

     



    Ερατώ δεν το άνοιξα εγώ το θέμα Smile αλλά αυτό πολύ λίγη σημασία έχει Smile

    όταν μίλησα για ομάδες αυτό που λες κι εσύ εννοούσα βεβαία δεν λέω κάτι άλλο

    Τεσπα όταν θα κι αν θα υπάρξουν ανακοινώσεις με στοιχειά και ονόματα θα ξανά ασχοληθώ με το θέμα

    έως τότε για μένα θα είναι η άχρηστη πληροφορία της ημέρας {#emotions_dlg.thumbdown}

     



    Εγώ το άνοιξα το θέμα αλλά εσύ γιατί "μυγιάζεσαι;"

    .....και δεν σε εχω για κουτσομπόλη για να θες να μάθεις ονόματα αν και είμαι σίγουρος ότι καταλαβαίνεις και ξέρεις γιατί μιλάω.....

    Θα μπορούσα λοιπόν να σου γράψω όλα τα ονόματα αυτών που -κατ 'εμένα-  δημιούργησαν θέματα. αλλά δεν θα το κάνω μέχρι να κρίνω εγώ.
    Αν είναι άχρηστη πληροφορία άσε να το κρίνουν όλοι αυτοί που μου έχουν στείλει ΠΜ και όσοι έχουν σχολιάσει εδώ.

    Και για μια ακόμα φορά σε ρωτάω........Γιατί μυγιαστικες;;;;



    Έτσι φαίνεται είναι εδώ τα πράγματα, όποιος "μυγιάζεται" (μΑΙρικοί)  κάνει τον Ινδιάνο, αρχίζει τις φιλοσοφίες και ότι δεν τον ενδιαφέρει κλπ. Λίγο πιο πάνω σου είχε πει ο Alfawolf να πεις συγκεκριμένα και τώρα ΔΕΝ τον ενδιαφέρει. Το ίδιο ακριβώς έπαθα και εγώ σε ένα σχόλιό μου σε ένα μπλογκ, ένα μέλος (γυναίκα) θεώρησε ότι το σχόλιο αφορούσε αυτήν και μου την είπε κιόλας ότι κάνω το μπλογκ να χάνει την αξία του ... Και όταν την ρώτησα "εσένα ΠΟΙΟΣ σου μίλησε και γιατί κάτι σαν "μυγιάζεσαι" της είπα, έκανε την Κινέζα. Είναι σαν τους πολιτικούς μΑΙρικοί, λένε κάτι ξεκάθαρα, απαντάς ή ρωτάς και μετά λένε "εγώ δεν το είπα αυτό, δεν το εννούσα, δεν με ενδιαφέρει κλπ" Είδες όλα από την ζωή είναι βγαλμένα...

    Σε παραδέχομαι πάντως, ΕΣΥ μάλιστα, τα τιμάς τα παντελόνια που φοράς !


    jacamar
    01.12.2010, 04:21

    μετά απο μια τεράστια αποχή απο το σάιτ αποφάσισα να μπω να δω πως είναι τα πράγματα και διαπιστώνω πως δεν έχουν αλλάξει πολλά....μονο που τώρα βλέπω να πρωταγωνιστούν νέα προσώπα....αλλά οι εμπάθειες οι τσακωμοι όλα το ίδιο.....διάβασα πιο πάνω πως κάποτε εδώ ήταν ένας μουσικος παράδεισος....συμφωνώ....εμπαινα να μιλήσω με φιλαράκια να βοηθήσω νέους μουσικούς στο ξεκινημα τους να ανταλάξω αποψεις...δεν ξέρω αν είναι τυχαία η τεράστια αποχή παλιών μελλών που επί 2-3 χρόνια εγραφαν σε καθημερινή βάση.

    Βρειτε σκοπό στην ζωή σας μερικοί το διαδύκτιο δεν ειναι για να βγάζεται τα αποθημένα σας.{#emotions_dlg.rockon}


    gianna-dep
    01.12.2010, 06:35

    αν και ειμαι πολυ νεο μελος και με λιγες ωρες ακροασης λογω εργασιας ακουω συνηθως το πρωι τον κουκουβαγγο αυτο που βλεπω σε ολα τα γραφομενα εδω ειναι μια εμπαθεια Εισαι καπου γιατι σου αρεσει αυτο που ακους η γενικοτερα η κατασταση Εαν δεν σου αρεσει φευγεις δεν με ενδιαφερει ποσου ακροατες εχει ο καθεις ποσους φαν κλπ δεν εχουμε ολοι τα ιδια ακουσματα εμενα πχ δεν μου αρεσει το hard rock , δεν το ακουω επειδη ολοι η οι περισσοτεροι ειστε μικροτεροι απο μενα μαθεται οτι αυτο που με ενοχλει το πετω κρατω μονο αυτο που με ευχαριστει να ειστε καλα


    pterarhos
    01.12.2010, 06:44

    Τιμητες παντως ειδους , παντογνωστες ,υπερανω υποψιας υπερανω γενικως.

    Με το αλαθητο του Παπα ανα χειρας ,και με υφος χιλιων καρδιναλιων.

    Με την επαρση και την αλαζονεια σημαια.

    Φρουτα που δεν τους περναει στον προσωπικο βιο,και ανωνυμα θεωρουν οτι καταξιωνονται,με φανφαρονικες κορωνες ιντρνετικες.

    Αηθεις επιθεσεις ,εφοδοι σε ανεμομυλους ,δικην Δον Κιχωτη.

    Μονο που απεχουν πορω απο τον συγκεκριμενο ηρωα.

    Στα οσα χρονια ειμαι μελος εχω συναντησει αρκετους.

    Μια απ'ολα , μια απο τα ιδια ,ερχονται και παρερχονται.

    Θεωρω θα ηταν χρησιμοτεροι αν το ιδιο "παθος" εδειχναν και στην διεκδικηση της μη εικονικης ζωης τους.

     


    AlfaWolf
    01.12.2010, 11:52

    Παράθεση:

    Το μέλος ApoLa στις 01-12-2010 στις 02:25 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος PHILIPPOSSM στις 30-11-2010 στις 21:46 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος AlfaWolf στις 30-11-2010 στις 20:33 έγραψε...

     



    Ερατώ δεν το άνοιξα εγώ το θέμα Smile αλλά αυτό πολύ λίγη σημασία έχει Smile

    όταν μίλησα για ομάδες αυτό που λες κι εσύ εννοούσα βεβαία δεν λέω κάτι άλλο

    Τεσπα όταν θα κι αν θα υπάρξουν ανακοινώσεις με στοιχειά και ονόματα θα ξανά ασχοληθώ με το θέμα

    έως τότε για μένα θα είναι η άχρηστη πληροφορία της ημέρας {#emotions_dlg.thumbdown}

     



    Εγώ το άνοιξα το θέμα αλλά εσύ γιατί "μυγιάζεσαι;"

    .....και δεν σε εχω για κουτσομπόλη για να θες να μάθεις ονόματα αν και είμαι σίγουρος ότι καταλαβαίνεις και ξέρεις γιατί μιλάω.....

    Θα μπορούσα λοιπόν να σου γράψω όλα τα ονόματα αυτών που -κατ 'εμένα-  δημιούργησαν θέματα. αλλά δεν θα το κάνω μέχρι να κρίνω εγώ.
    Αν είναι άχρηστη πληροφορία άσε να το κρίνουν όλοι αυτοί που μου έχουν στείλει ΠΜ και όσοι έχουν σχολιάσει εδώ.

    Και για μια ακόμα φορά σε ρωτάω........Γιατί μυγιαστικες;;;;



    Έτσι φαίνεται είναι εδώ τα πράγματα, όποιος "μυγιάζεται" (μΑΙρικοί)  κάνει τον Ινδιάνο, αρχίζει τις φιλοσοφίες και ότι δεν τον ενδιαφέρει κλπ. Λίγο πιο πάνω σου είχε πει ο Alfawolf να πεις συγκεκριμένα και τώρα ΔΕΝ τον ενδιαφέρει. Το ίδιο ακριβώς έπαθα και εγώ σε ένα σχόλιό μου σε ένα μπλογκ, ένα μέλος (γυναίκα) θεώρησε ότι το σχόλιο αφορούσε αυτήν και μου την είπε κιόλας ότι κάνω το μπλογκ να χάνει την αξία του ... Και όταν την ρώτησα "εσένα ΠΟΙΟΣ σου μίλησε και γιατί κάτι σαν "μυγιάζεσαι" της είπα, έκανε την Κινέζα. Είναι σαν τους πολιτικούς μΑΙρικοί, λένε κάτι ξεκάθαρα, απαντάς ή ρωτάς και μετά λένε "εγώ δεν το είπα αυτό, δεν το εννούσα, δεν με ενδιαφέρει κλπ" Είδες όλα από την ζωή είναι βγαλμένα...

    Σε παραδέχομαι πάντως, ΕΣΥ μάλιστα, τα τιμάς τα παντελόνια που φοράς !



    {#emotions_dlg.sleep1}


    PHILIPPOSSM
    01.12.2010, 15:10

    ρε Νικόλα με ρίχνεις από τα σύννεφα ώρες ώρες............

    Ξέρεις τι τίτλο έχει το topic?

    Εγώ απλά εξέφρασα τον εκνευρισμό μου και εσύ και άλλοι δυο "τσιμπήσατε" και αρχίσατε να ρωτάτε ονόματα και γεγονότα και δεν φτάνει αυτό μου την λες κιόλας με το ¨άχρηστη πληροφορία της ημέρας"
    και μετά λες ότι δεν σε νοιάζει;
    Και αν δεν σε νοιάζει τότε γιατί έγραψες το............................

     

     

     

     

    Φίλιππε  καλά κάνεις κατά την γνώμη μου και λες αυτά που σε ενοχλούν

    Αλλά καθάρισε και λίγο τα τζάμια για να καταλάβουμε και εμείς

    ποια είναι τα μελή που φωτογραφίζεις???  και τι ακριβώς  έκαναν η κάνουν ???

    Σ έχω ξανά ακούσει να λες ότι κάποτε ήταν  το καταφύγιο σας το ΜΗ και μιας κι εγώ έτσι το νιώθω τωρα  με ενδιαφέρει

    αφού αποφάσισες να τα βγάλεις από μέσα σου … και καλός όπως είπα υγεία είναι αυτό

    πες τα όμως τα πράγματα καθαρά και ξαστερα με το όνομα τους η το Nickname τους

    αλλιως κατα την γνωμη μου παντα δεν εχει και νοημα οτι έγραψες.

     

     

    Κατάλαβες τώρα γιατί σε ρώτησα "γιατί μυγιαστικες";

     

     

    Αυτά και σταματάω εδώ γιατί με κούρασε το θέμα..... 
    -----------------
    Επειδή όλοι υποτιμάμε τον αριθμό των ηλιθίων ανάμεσά μας και κάθε τόσο μας αιφνιδιάζουν πρόσωπα “υπεράνω υποψίας” μάλλον πρέπει να ξανασυστηθούμε…

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : PHILIPPOSSM στις 01-12-2010 15:18 ]


    Kristalo
    01.12.2010, 16:51

    {#emotions_dlg.rolleyes} !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  ΟΤΙ ΤΟΥ ΦΑΝΕΙ ΤΟΥ ΛΟΛΟΣΤΕΦΑΝΗ!!!!!!!!

    {#emotions_dlg.tt2} !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  ΣΤΟΥ ΚΟΥΦΟΥ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΟΣΟ ΘΕΛΕΙΣ ΒΡΟΝΤΑ!!!!!!

     

    {#emotions_dlg.thumbdown}!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΜΑΣ ΠΗΡΕ Η ΜΠΑΛΑ ΜΑΣ ΠΗΡΕ Η ΚΑΤΡΑΚΥΛΑ!!!!!!!!!!!

     

    {#emotions_dlg.confused1} !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  ΑΛΛΑ ΛΕΕΙ Ο ΠΑΠΑΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ Η ΠΑΠΑΔΙΑ!!!!!!!!!!!!!

     

    {#emotions_dlg.clap}!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΤΕΛΙΚΑ ΒΡΗΚΑ ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕ ΕΚΝΕΥΡΙΖΕΙ ΣΤΟ ΜΗ!

    Που αντί να γυρίσω στο σπίτι μου και να την πέσω να κοιμηθω γιατί είμαι ψόφια, εγώ μπαίνω γιατί με τα καμώματα σας με κρατάτε σε περιέργεια και αγωνία!!! χαχαχαχαχαχ! Πως να ξεκολλήσω Παναγία μου;