ελληνική μουσική
    563 online   ·  210.919 μέλη
    edelweiss
    21.07.2007, 18:49
    Δεν σε γνώρισα... κι όμως νοιώθω θλίψη μέσα μου...
    Δεν σε διάβασα... κι όμως κύλισε ένα δάκρυ στα μάτια μου...
    Έφυγες και η σκέψη μου ταξιδεύει μαζί σου...

    Καλό ταξίδι...
    Όπου κι αν πας...
    σίγουρα η ψυχούλα σου θα αναπαυθεί ειρηνικά!!!

    Καλό ταξίδι Άγγελε!!! Καλό ταξίδι...
    theotita
    21.07.2007, 18:52
    Παράθεση:

    Το μέλος rivera στις 21-07-2007 στις 13:18 έγραψε...

    Ειχαμε συναντηθει κανα-δυο φορες στο blue note,δεν ειχαμε μιλησει ιδιαιτερα αλλα και μενα μου φαινεται πολυ "ξενο" οτι απο την παρεα μας,του musicheaven,μπορει να "λειψει" καποιος.....τι να πω.....συλληπητηρια στους δικους της ανθρωπους.



    Κι εγώ στο blue note την είχα δει δυο φορές κι είχαμε ανταλλάξει δυο κουβέντες... Δεν μπορώ να το πιστέψω... Ένας άνθρωπος που σε κέρδιζε με τον πρώτο στίχο, με την πρώτη πρόταση, με την γλυκιά φωνή της, με την παρουσία της.... Είναι όντως πολύ ξένο να φεύγει κάποιος από μας...

    Αντίο Πηγούλα... Καλό ταξίδι...


    absurdus_delirium
    21.07.2007, 19:18
    Ό,τι κι αν πω σε μια τέτοια ώρα πολύ φοβάμαι ότι θα είναι λειψό. Κουράγιο στους δικούς της... Όσο για σένα, Πηγή, καλό δρόμο, καλή ξεκούραση, καλά παραμύθια..
    "Τα παραμύθια δεν είναι αλήθεια. Αλλά, τουλάχιστο, δεν είναι ψέματα..."
    thank
    21.07.2007, 20:24
    Η σκέψη της και τα συναισθήματά της, δεν περιοριζόντουσαν μόνο στον εξαιρετικό γραπτό της λόγο. Είχε και τις πράξεις της. Με απίστευτη σεμνότητα προσέφερε ενεργά, με πράξεις, προς εκείνους που είναι στα δύσκολα. Και υπό συνθήκες επίσης δύσκολες. Δεν το έλεγε. Κάποια στιγμή της είχε ξεφύγει κάτι .... Ετσι το έμαθα. Δεν έχει σημασία τι και πως και σε ποιούς και για πόσο. Υπερτερούσε. Σε σχέση με πολλούς απο εμάς.

    Αυτό μόνο.
    filipposbnd
    21.07.2007, 20:31
    Καλό σου ταξίδι στη πόλη των αγγέλων!!

    Να μας εμπνέεις απο κει ψηλά που θα 'σαι!!
    PARATERISTAS
    21.07.2007, 20:33
    Καλο Ταξίδι...Ξέρω πως εισαι καλα...μα μου λείπεις..Ηδη..
    GL
    21.07.2007, 21:44
    Θελω πολυ να συνεχισω να ανεβαζω τραγουδια της Πηγης μας!

    Ξερω οτι θα φαω "μπινελικακια με αχνη" απο κεινη οπως συνηθιζε να μου λεει. Οταν τα δει εδω ανεβασμενα σιγουρα θα βρει τροπο να το ξανακανει!!!

    Εγω ομως θα συνεχισω και θα ανεβασω οτι εχω και δεν εχω απο τα ασματα της Πηγης!

    Και ας μου πει οτι θελει............

    Το τραγουδι που ακολουθει ειναι ενα απο τα πρωτα της στιχακια που μελοποιηθηκαν. Θα ακολουθησουν και αλλα τετοια εκεινης της παλιας εποχης!!

    Tsatsis,Kafieri,Pigi - Taksidemeno

    Get this widget | Share | Track details



    ilio
    21.07.2007, 22:30
    Σε είχα γνωρίσει μέσα από το επίσημο site της Δήμητρας
    Γαλάνη μέσα από τα απίστευτα παραμύθια σου...αργότερα ανακάλυψα ότι
    είχες γράψεις και στίχους σε τραγούδια του Παπάζογλου και όχι μόνο...
    μετά σε βρήκα εδώ,στο musicheaven,όταν γράφτηκα και χάρηκα πολύ
    που ξαναδιάβαζα τα παραμύθια σου...σήμερα μπήκα στο site και είδα το post
    του parateristas που λεγε πως θα παιζε τραγούδια σου...μπήκα για να ακούσω για λίγο....μα από τα μηνύματα των ακροατών είδα πως είχες "φύγει"από εδώ...
    πήγες στην χώρα των παραμυθιών σου...δεν σε γνώρισα ποτέ,δεν είχα την τύχη,είχα όμως σήμερα την ευκαιρία να ανακαλύψω το πόσο αγαπημένος
    άνθρωπος υπήρξες για πολλούς...καλό σου ταξίδι εκεί που πας και
    καλό κουράγιο σε όσους σε αγαπάνε...δεν χάθηκε παιδιά ...μέσα σας είναι...

    Υ.γ Η "Νεράιδα"είναι ένα από τα αγαπημένα μου στιχάκια σου...θα σε θυμάμαι
    μέσα από αυτά κι ας μη σε γνώρισα ποτέ μου.
    Shakti_
    21.07.2007, 22:39
    Καλό ταξίδι Πηγή!!!!!
    alexia-vicky
    21.07.2007, 22:54
    Καλό ταξίδι!!!
    marylin
    21.07.2007, 23:04
    Σ΄αυτές τις στιγμές μεγάλου πόνου τι να πω... Έχω συγκλονιστεί κι ας μη την ήξερα. Της στέλνω απλά την αγάπη μου κι ελπίζω να φτάσει εκεί ψηλά...
    gexrag
    21.07.2007, 23:11
    Η θλίψη σας φίλοι μου και θλίψη μου.

    Δεν την γνώριζα αλλά είχα περάσει από σελίδες όπου αρθογραφούσε.

    Καλό ταξίδι λοιπόν.
    xristos
    22.07.2007, 00:01
    Όσα ποτέ δεν είπαμε, αυτά είναι που δεν λησμονιούνται. Ραντεβού εκεί... Όπου.

    PAPAZOGLOUFAN
    22.07.2007, 00:24
    αντιο πηγη.η ιστοριες σου αλλα και οι στιχοι σου θα μεινουν για παντα.ειναι κριμα οταν περνει τετοιουσ ανθρωπουσ ο θεος.αν κα δε σε ηξερα ειλικρινα συγκλονιστηκα που το εμαθα.
    Hastaroth
    22.07.2007, 00:34
    Μόλις τώρα το είδα και ξαφνιάστηκα.Την Πηγή την ήξερα,είχε έρθει σέ αρκετές συναντήσεις μας,ένας πράος και καλωσυνάτος άνθρωπος.Δέν ήταν μόνο ο γραπτός της λόγος υπέροχος,ήταν και η φωνή της,που απολαμβάναμε όποτε τραγουδούσε.

    Μού φαίνεται κι'εμένα "ξένο" οτι δέν θα είναι πιά στην παρέα μας η Πηγή......

    Στάχτη και Burberry's

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Hastaroth στις 22-07-2007 00:34 ]


    dimko
    22.07.2007, 00:48
    Συγκλονιστικό... Λυπάμαι πολύ, ελπίζω να έφυγε ήρεμα.
    manblaz
    22.07.2007, 01:15
    Πολλές φορές ο θάνατος
    τσ'ανθρώπους ξεκουράζει
    μα είναι φορές απού κτυπά
    εκειά που δεν ταιριάζει.


    mprizas
    22.07.2007, 02:04
    Καλό ταξίδι...
    venceremos
    22.07.2007, 03:24
    Λυπάμαι πάρα πολύ...Βασικά έπεσα από τα σύννεφα...Ήταν η αδυναμία μου εδώ μέσα και πως να μην ήταν,τόσο ξεχωριστή,τόσο διαφορετική..
    sakinaEG
    22.07.2007, 06:56
    ... ειμαι καινουργιο μελος αλλα διαβαζοντας τα παραμθια της Πηγης εντυπωσιαστικα κυριολεκτικα . τι να πω ; καλο ταξιδι Πηγουλα και απεραντη γαληνη...
    τα συλλυπητηρια μου σ'ολους !